Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’a 68 Tane Hijyenik Metro Aracı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü, artan yolcu talebini karşılamak amacıyla 68 tane konforlu ve antibakteriyel özellikte metro aracı alıyor. Yeni metro vagonları, yapımı devam eden Bağcılar (Kirazlı)-İkitelli Başakşehir-Olimpiyat Köyü Metro Hattı’nda kullanılacak.

ibb.gov.trb>İstanbul Büyükşehir Belediyesi Raylı Sistem Müdürlüğü, artan yolcu talebini karşılamak amacıyla 68 tane konforlu ve antibakteriyel özellikte metro aracı alıyor. Yeni metro vagonları, yapımı devam eden Bağcılar (Kirazlı)-İkitelli Başakşehir-Olimpiyat Köyü Metro Hattı’nda kullanılacak. 29 Ağustos 2007 tarihinde imzalanan alım sözleşmesi ile Fransız Alstom Firması’ndan alınacak metro araçlarından ilk 8 adedi, 29 Ekim 2008 tarihinde teslim alınacak. Kalan araçlar da belirlenen teslimat programı çerçevesinde İstanbul’a gelecek ve Temmuz 2009 tarihine kadar araçların teslimi tamamlanmış olacak.

Tanesi 1 milyon 149 bin Euro olan araçların İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne toplam maliyeti 78 milyon 132 bin Euro olacak. Hepsi klimalı olan yeni araçlarla İstanbullular konforlu yolculuk yapma imkanı bulacak. Tüm vagonlardan birbirine geçiş imkânı sağlanan araçlarda, böylece tren içi sirkülasyonun iyileştirilmesi ve dağılımın homojenleşmesi mümkün olacak.

Yeni araçlarda ayrıca her vagona belli aralıklarla ekran yerleştirilecek. Bu ekranlardan İstanbullulara yolculuk ve yaşadıkları şehir hakkında bilgiler verilerek yolculuğun daha renkli hale gelmesi sağlanacak. Her kapının üstüne, tüm hattı ve gelinen istasyonu gösteren ışıklı panolar yerleştirilecek. Koltuklara ise paslanmaz çelik üzerine antibakteriyel tekstil kaplamalar yerleştirilecek. Büyükşehir Belediyesi, İstanbul için özel tasarlanan ve yüzde yüz düşük tabanlı 30 adet tramvay aracının sözleşmesini de 12 Eylül 2007 tarihinde imzalamıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-68-tane-hijyenik-metro-araci_56663.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!