Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a 7 Yıldızlı Otel

Mülkiyeti Tanrıverdi Holding'e ait olan ve 2008 yılında inşasına başlanan Beşiktaş sahilindeki eski tütün deposu binası yerine yapılacak 7 yıldızlı Shangri-La İstanbul, 2012 yılı Nisan ayında açılacak. İşbirliğine ilişkin olarak Dolmabahçe Sarayında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, bu ortaklığın yenilerine yol

CNN Türk
İstanbul'a 7 Yıldızlı Otel

Mülkiyeti Tanrıverdi Holding'e ait olan ve 2008 yılında inşasına başlanan Beşiktaş sahilindeki eski tütün deposu binası yerine yapılacak 7 yıldızlı Shangri-La İstanbul, 2012 yılı Nisan ayında açılacak. İşbirliğine ilişkin olarak Dolmabahçe Sarayında gerçekleştirilen imza töreninde konuşan Devlet Bakanı Zafer Çağlayan, bu ortaklığın yenilerine yol açacak bir yatırım olması temennisinde bulundu. İşbirliğine ilişkin imza törenini bir "nikah"a benzeten Çağlayan, "Nikah şahitleri 'İyi günde kötü günde birlikte olun' derler. Ben de 'İyi günde kötü günde beraber olun' diyorum. Bu nikahtan çocuklar, yani yeni oteller, yeni yatırımlar bekliyoruz. Benim bu nikahta başka bir parmağım da var. Çöpçatanlık da yapmıştım" ifadelerini kullandı.

Tanrıverdi Holding Yönetim Kurulu Başkanı Recep Tanrıverdi de bu yatırımla birlikte turizm sektörüne "merhaba" dediklerini belirterek, otelin konumu dolayısıyla yukarıya doğru genişleme imkanları bulunmadığını, denizin altında otel örneğini bir ülkede görerek benzer bir modeli burada gerçekleştirmeye karar verdiklerini anlattı.

Tanrıverdi, 250 milyon dolar yatırımla hayata geçecek otelin yapılacağı eski tütün binasını 8-10 yıl önce satın aldıklarını söyledi. En kısa zamanda yine aynı grupla Samsun'da bir turizm yatırım yapmayı planladıklarını söyleyen Tanrıverdi, "Beşiktaş'taki bu oteli biz yaparak, 30 yıllığına Shangri-La'ya kiralayacağız" dedi.

Shangri-La Grubunu Türkiye'ye getirmenin önemli bir hayalleri olduğunu söyleyen Tanrıverdi, "6 yıldır biz bu aile ile görüşüyoruz. Türkiye'ye gelmiyorlardı, hep riskli bölge olarak görüyorlar. 6 yılda ikna ettik. Önlerinde Türkiye ile ilgili belki 100 tane dosya vardı, bunların içinden bizi seçtiler. Onlar Tanrıverdi ailesini sevdi, biz de onları sevdik. Bu otel için de bizimle çok kişi görüştü ama biz Shangri-La'yı tercih ettik" şeklinde konuştu.

Shangri-La Asia Ltd. Yönetim Kurulu Başkanı Kuok Khoon Ean da Shangri-La'nın halihazırda dünyada 68 otel işlettiğini belirterek, "Önümüzdeki 40 yılda 38-40 otel açılacak. Bunlardan 4'ü Avrupa'da olacak. İstanbul da bunlardan biri. Bunun yanı sıra Paris, Viyana ve Londra'da oteller açacağız" dedi.

Shangri-La İstanbul

250 milyon dolar yatırım büyüklüğüne sahip otel, 7 katı denizin altında olmak üzere 14 katı bulunuyor. Mülkiyet Tanrıverdi Holding'e ait olan 200 odalı otel, Dolmabahçe Sarayı'ndan sonra sahilde yer alan ikinci yüksek bina olacak. Otelin inşaat alanının yaklaşık 19 bin 500 metrekaresi bina olarak yer üstünde, 27 bin 500 metrekaresi denizin altında inşa edilecek. Otelin, dünya sıralamasında ilk 10 arasına girmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-7-yildizli-otel_78493.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!