Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a Akıllı Duraklar Geliyor

Dünyanın en önemli şehirlerinden İstanbul'un toplu taşımasını yapan İETT, "Yolcu Bilgilendirme ve Ulaşım Yönetim Sistemi"ni (Yol-Bil) yakında hayat

Dünyab>Dünyanın en önemli şehirlerinden İstanbul'un toplu taşımasını yapan İETT, "Yolcu Bilgilendirme ve Ulaşım Yönetim Sistemi"ni (Yol-Bil) yakında hayata geçiriyor.

Fuarda tanıtılan Yol-Bil Projesi'ne göre, duraklarda bekleyenler, otobüsün içindeki yolcular ya da evinden çıkmak üzere olan kişiler otobüslerin duraklarına varış zamanını anında öğrenebilecek. Duraklara yerleştirilen elektronik göstergeler aracılığıyla otobüslerin durağa varış bilgileri bekleyenlere aktarılabilecek. Aynı bilgiler, otobüslerin içine yerleştirilecek olan panolarda da yer alacak. GPS uydu konumlandırma teknolojisi kullanılarak çalışan sistemde, her bir otobüse bir GPS vericiler takılıyor. Bu sayede İETT'nin merkezine otobüslerin nerede olduğu bilgisi geliyor. Bu bilgilerde yine mobil haberleşme teknolojisi kullanılarak gerekli yerlere aktarılıyor.
İstanbullu ayrıca cep telefonundan İETT'nin vereceği telefon numarasına Kısa Mesaj (SMS) atarak da otobüslerinin ne zaman geleceğini öğrenebiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-akilli-duraklar-geliyor_5685.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!