Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“İstanbul’a Hak Ettiği Değer Verilmiyor”

8 Kasım Dünya Şehircilik Günü için bir açıklama yapan Gayrimenkul İçin Strateji Platformu (GİSP) Başkan Yardımcısı Evrim Karayel, İstanbul’a gereken değerin tam anlamıyla verilmediğini savundu.

yapi.com.tr
“İstanbul’a Hak Ettiği Değer Verilmiyor”

Açıklamasında, "Dünya üzerinde 30’dan fazla ülkenin konferans ve paneller düzenleyerek kutladığı ‘Dünya Şehircilik Günü’nü, GİSP olarak biz de kutluyor ve önemsiyoruz" diyen Evrim Karayel; bir metropol olan İstanbul'un ‘şehircilik’ anlayışıyla olan ilişkisini değerlendirdi.

GİSP olarak gerçekleştirdikleri tüm toplantılarda ‘şehircilik’ konusuyla ilgili görüşler bildirip, yapılan yanlışlıkları tespit ettiklerini kaydeden Karayel, "Gün geçtikçe gelişen ve dönüşen İstanbul’un özellikle bazı bölgelerinin nasıl bir şehircilik planı ile geliştiğini üzülerek gözlemliyoruz. Her yağmur yağdığında su basan ev, kaldırım ve yollar, taşan nehirler, çarpık yapılaşma, yeşilden mahrum bırakan bina yığınları, elektrik ve baz istasyonlarının konumlandırıldığı bölgeler, iskana açılan yerler… Örnekleri çoğaltmak mümkün…” diye konuştu. Karayel, İstanbul’a gereken değerin tam anlamıyla verilmediğini savunarak, İstanbul ve diğer tüm şehirlerin hak ettiği değer ve önemi görmesi için çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

EvrimEvrim Karayel“Hangi bölgeye ne çeşit bir ağaç ya da çiçek dikileceği, karayolunun şehrin neresinden geçeceği, elektrik ve baz istasyonlarının nerede yer alacağı, hangi bölgelerin iskana açılacağı, hangi bölgelerin hizmet alanı olacağı gibi tüm unsurlar, o şehrin geleceğini de büyük ölçüde etkiliyor” şeklinde konuşan GİSP Başkan Yardımcısı Evrim Karayel, şehir planlama işlerinde kalabalık bir kadronun devamlı olarak çalıştığını söyledi. Karayel, GİSP olarak şehirlerin daha iyi planlanmasını arzu ettiklerini ve bu konuya destek verdiklerini sözlerine ekledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-hak-ettigi-deger-verilmiyor_113767.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!