Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'a İkinci Tüpgeçit

1- AKP, başörtüsü üzerinden siyaset yapmayacak, yaptırmayacak. 2- Ermeni konferansını düzenleyenler varsın düzenlesin. 3- İstanbul'un iki tüp geçidi, üç de Boğaz köprüsü olacak.

RadikalKP İstanbul 1'inci Bölge Toplantısı'na katılan Başbakan Tayyip Erdoğan, türban ve Ermeni sorunu başta olmak üzere gündemdeki konuları değerlendirdi. Erdoğan, şu mesajları verdi:
AKP dünya markası: Siyasette yola çıkarken sadece bir Türkiye markası değil, dünya markası olmayı amaçladık. AKP kısa zamanda dünya markası oldu. Muhafazakâr demokrat parti olduğumuzu söyledik. Şimdi muhafazakâr demokrat anlayış dünyaya yayılıyor.
Seviyesiz muhalefet: Türkiye'de seviyeli muhalefet yok. O olsa, belki daha çok şeyler yapacağız. Bu ülkenin değerleriyle oynayarak puan kazanacaklarını zannedenler, puan kaybettiklerinin farkında değil. Zira bu ülkenin halk olarak ortak değerleri, hassasiyetleri var. Bunlara saygı duymadıkça, millet de size saygı duymayacak.


'Sabırlı olacağız'
Gönlümde hıçkırık var: Başı örtülü, örtüsüz, kim olursa olsun bütün bayan kardeşlerim canımdır, ciğerimdir. Bu ülkede haksız yere ayrımcılık yapıldı. Biz ayrımcı değiliz. Biliyorum bazı sıkıntıları yaşıyoruz. Bunu ben de yaşıyorum. Gönlümün derinliklerinde yatan hıçkırıklar var. Bilmenizi istiyorum ki her şey zamana gebe. Millet iradesi birçok şeyi halledecek. Sabırlı olmaya mecburuz.
Niçin? Bu toplumda gerilmeyi asla AKP yaratmayacak. Varsın birileri yaratsın. Onların cevabını birileri veriyor ve verecektir. Ama bu oyuna asla benim kardeşlerim gelmeyecek ve gelmemeli. Türkiye'de marjinal siyaset yapan gruplar yıllarca başörtüsü üzerinden siyaset yaptı. Ülkeye nasıl faturalar ödettiklerini biliyorsunuz.
Ama AKP başörtüsü üzerinden siyaset yapmayacak, yapılmasına da müsaade etmeyecek. Bu olay konuşulmaz, bu olay yaşanır.
Türkiye Müslüman ülkesi: Tüm insanların inançlarını olduğu gibi kabul etmeye ve güvenceye almaya mecburuz. İnanç gruplarına eşit mesafedeyiz. Ülkemizin yüzde 99'u Müslüman. Bu ülke bir Müslüman ülkesi. İslam devleti olmak başka, İslam ülkesi olmak başka. Ülkemde Hıristiyan, Musevi, ateist kim olursa olsun hepsi aynı güvence altında olmalı, olacak. İnancına güvenen inanç hürriyetinden, düşüncesine güvenen düşünce hürriyetinden korkmaz.
Ermeni konferansı: Arkadaşlar rahat olacaksınız. Bir yerde birileri sempozyum düzenliyor, varsın düzenlesin, dinleyeceksin. Sonra da biz ne konuştuğumuzu ortaya koyacağız. Biz zaten bunu ortaya. koyduk. Ne dedik: Bırakın böyle sağda solda konuşmayı, bize belge getirin, belge. Ama birisinin asılsız iddialarını belge telakki edip karşımıza çıkmayın. Sadece devlet arşivlerinde 1 milyon belge var. Gelin bunların üzerinde konuşalım, çalışalım. Varsa burada sizin anlattığınız anlamda şeyler, eyvallah. Biz tarihimizle hesaplaşırız. Ama yoksa, gitsin Ermeniler de tarihleriyle hesaplaşsın. Tarihimizden çekindiğimiz, bize soru işareti doğuran bir şey yok.
İstanbul trafiği: Refah düzeyi arttıkça kentin trafik sorunu artacak. Bu nedenle ulaşımla ilgili yatırımlara ağırlık ve hız verilmeli. İstanbul'un yeni yollara, kavşaklara, köprülü geçitlere ihtiyacı var. Boğaz'a ikinci tüp geçişi hazırlık safhasında. Yapılmakta olan birinci tüpgeçidi raylı sistem için, ikinci tüpgeçidi ise lastikli araçların geçişi için kullanacağız. Üçüncü köprüyü de yapmakta kararlıyız. Bütün bunları köprülerin yükünü almak için yapacağız. Yaparken de İstanbul'un estetiğine, güzelliğine dikkat edeceğiz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbula-ikinci-tupgecit_27775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!