Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul’da 7/24 Ulaşıma Ara Veriliyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs önlemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu. Yurttaşlara “Evde kal” çağrısı yapan İmamoğlu, ulaşım seferlerinde kısıtlama yapıldığını kaydetti.

yapi.com.tr
İstanbul’da 7/24 Ulaşıma Ara Veriliyor

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, koronavirüs salgını tedbirlerine ilişkin kurmaylarıyla telekonferans yöntemiyle sanal toplantı gerçekleştirdikten sonra açıklamalarda bulundu.

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; Koronavirüs salgını nedeniyle aldıkları yeni kararları aktaran İmamoğlu, şu bilgileri verdi:

“Salgınla en büyük mücadele kuşkusuz teması azaltmaktan geçiyor. Maalesef yaşamı biraz yavaşlatmak ve bireysel izolasyonun artırmasını sağlamak zorundayız. Bu vesile ile göreve gelir gelmez başlattığımız hafta sonu 24 saat ulaşım hizmetini geçici olarak durduruyoruz.

Otobüs seferleri azaltılacak
İşe gidiş ve dönüş saatleri dışında, yani pik saatler dışında tüm toplu taşıma hizmetlerinde insan sağlığını etkilemeyecek boyutta azaltmaya gideceğiz. Bildiğiniz gibi, bu zamana kadar hiç sefer azaltması yapmadık. Seyahat oranı yüzde 60’ların üzerinde azaldı.

100 adet dezenfekte istasyonu kurulacak
İBB olarak kentte dezenfekte edilmemiş tek bir toplu taşıma aracı bile bırakmayacağız. Aralarında taksi, taksi dolmuş ve minibüslerin de olduğu 25 binden fazla aracı dezenfekte etmek için İstanbul'un çeşitli noktalarına bugünden itibaren, 100 adet dezenfekte istasyonu kuruyoruz.

Yaşlı vatandaşlara uyarı
Risk grubundaki 60 yaş ve üstü yaş almış hemşehrilerimize seslenmek istiyorum. Her ne kadar ulaşımı kullanmanızda yüzde 70 civarında azalma olsa da bunu mümkün olduğunca sıfırlamamız lazım. Sizden ricam, çok elzem olmadıkça, lütfen başta toplu taşıma araçları olmak üzere toplu alanlardan uzak durun. Evinizde izole olun. Bu çağrıyı, ilk önce kendi anne-babama yaptım.

Koronavirüse özel 35 ambulans donatıldı
İBB’nin 35 adet ambülansı, bu süreçte corona virüse karşı özel olarak donatıldı. Şüpheli ya da hasta taşıma işlemlerinde son derece güvenli 35 ambulansımız halkımızın hizmetinde olacak.

Semt pazarlarına dikkat
Semt pazar yerleri ile ilgili tavsiye kararımızı yineliyorum. Sadece gıdaya dönük semt pazarları kurulacak. Hijyenle ilgili, ilçe belediye başkanlıklarıyla görüşmelerimizi yaptık. O sahalar, tertemiz hale getirilecek. Aralıklı tahtalar şeklinde pazarlar kurulacak.

Kültürel etkinlikler sosyal medyadan yayınlanacak
İBB’nin yayınlanmış, kültürel ve sanatsal etkinliklerinden bazılarını sizler için sosyal medyadan yayınlamaya başlayacağız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-7-24-ulasima-ara-veriliyor_179186.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!