Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’da Afet Risk Yönetimi Çalışmaları

“Disaster Management Megacity Indicator Systems In Istanbul” çalıştayı 17-18 Aralık 2007 günlerinde AKOM’da toplandı.

ibb.gov.tr
İstanbul’da Afet Risk Yönetimi Çalışmaları

b>İstanbul Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi Ve Kentsel İyileştirme Daire Başkanlığı, EMI (Depremler ve Büyükşehirler Ortak Girişimi) Kuruluşu, Boğaziçi Üniversitesi ve Karlsruhe Teknik Üniversitesi tarafından düzenlenen “Disaster Management Megacity Indicator Systems In Istanbul” çalıştayı 17-18 Aralık 2007 günlerinde AKOM’da toplandı.

Çalıştayın konusu genelde afet, özel olarak deprem tehlikesi karşısında İstanbul’daki ilçeler arasında risk dağılımının nasıl olduğunun hesaplanması ve sürekli olarak izlenmesidir. Bu amaçla Büyükşehir Belediyesi bünyesinde oluşturulan ekip, gerek belediyede gerekse diğer kurum ve kuruluşlarda depreme ve afetlere hazırlık anlamında yapılan çalışmaları dokümante edip izleyecek. Fiziki ve sosyal anlamda risk göstergeleri belirlenip 1999 depremlerinden sonraki gelişmeler izlenecek ve şehrin farklı ilçelerindeki risklerin yönetimi konusunda karar verici makamlara doğru bilgiler sağlanacak.

Latin Amerika'da Bogota, Filipinler’de Manila, İtalya’da Lombardi’deki uygulamalar dikkate alınarak afet risk göstergesi katsayılarının ilçe bazında hesaplanmasına ilişkin; Karlsruhe Teknik ve Boğaziçi Üniversiteleri ile işbirliği yapılarak yeni metodolojiler geliştirilecek.

JICA ve Deprem Master Planları ile dünyadaki 20'den fazla Büyükşehir’in yöneticilerine örnek olan İstanbul, EMI kuruluşu ile başlattığı bu proje ile afet risk yönetimi konusunda yine önder olacak.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-afet-risk-yonetimi-calismalari_58195.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!