Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul’da Rögar Kapakları Değişiyor

İstanbul’da beş yaşındaki Dilara Dumrul’un açık bırakılan rögar çukuruna düşüp ölmesinin ardından, yetkililer rögar kapağı hırsızlığını engellemenin yollarını aramaya başladı.

NTVstanbul’da beş yaşındaki Dilara Dumrul’un açık bırakılan rögar çukuruna düşüp ölmesinin ardından, yetkililer rögar kapağı hırsızlığını engellemenin yollarını aramaya başladı.

Maddi değeri için hırsızlar tarafından tercih edilen çelik kapaklar, kompozit malzemeden oluşan kapaklarla değiştirilecek. Kompozit malzeme de çelik kadar dayanıklı.
Haberin devamı

5 yaşındaki Dilara’nın ölümünün ardından rögar kapakları değişiyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı olarak faaliyet gösteren İston A.Ş., “Reaktif pudra betonu” adını verdikleri yüksek dayanımlı ve yüksek esneklikli kompozit malzemeden olaşan rögar kapaklarını üretti.

İston Genel Müdürü Kadir Taflan, yeni rögar kapaklarıyla ilgili olarak “Boşluk kabul etmeyen bir yapı. Çelikle yarıştığı için bunda da öyle çok boşluk barındırmayan bir yapı olması lazımki yüksek mukavemette olsun” dedi.

İstanbul genelinde 140 bin rögar kapağı ile yağmur suyu ızgarası bulunuyor.

İston Genel Müdürü Kadir Taflan, yeni kapakların çelik olmamasının bir güvenlik sorunu yaratmayacağını belirtiyor: “Biz 53 ton yük yükledik rögar kapağına hala kırılmadı, devam etsek 60 tona varan yükü taşıyabilecek kapasitede”

Yeni kapakların kullanılmaya başlamasıyla, çelik rögar kapakların çalınmasından doğan ekonomik kayıpların önüne geçilmesi hedefleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulda-rogar-kapaklari-degisiyor_52707.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!