Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

2 Milyar Dolarlık 5 Projede...

İstanbul’daki Örnektepe Mahallesi Göçüyor

Beyoğlu Örnektepe Mahallesi'ndeki evler, orada yapılan Hilton Oteli inşaatı nedeni ile yıkılma ile karşı karşıya. Mahalleli Büyükşehir Belediyesi'nin kayıtsız kalmasına tepkili. Örnektepe Mahallesi'inde yaklaşık 2 ay önce başlayan inşaat, mahalle halkının yaşamını tehdit ediyor. İnşaat nedeni ile evlerde oluşan çatlaklar ve çökmeler evleri

BirGün Gazetesi
İstanbul’daki Örnektepe Mahallesi Göçüyor

Beyoğlu Örnektepe Mahallesi'ndeki evler, orada yapılan Hilton Oteli inşaatı nedeni ile yıkılma ile karşı karşıya. Mahalleli Büyükşehir Belediyesi'nin kayıtsız kalmasına tepkili.

Örnektepe Mahallesi'inde yaklaşık 2 ay önce başlayan Hilton Oteli inşaatı, mahalle halkının yaşamını tehdit ediyor. İnşaat nedeni ile evlerde oluşan çatlaklar ve çökmeler evleri kullanılmaz hale getirdi. Yaşanan durum karşısında Belediye ve taşeron firmanın inşaatı durdurmamasına mahalleli isyan etti. Kullanılmaz hale gelen evlerini gazetecilere gösteren mahalle halkı, acil çözüm bekliyor.

33 HANE MÜHÜRLÜ

33 hanenin mühürlenen ve  evlerinden çıkarılan mahalle sakinleri inşaatı yapan taşeron firma tarafından tutulan evlerde kalıyor. Mahalleli  evlerinin bulunduğu arazinin  başkalarına satılacağını iddia ediyor.

Yaklaşık 45 yıldır mahallede oturan Ahmet Doğan, “Oturduğum binada yalnızca ben kaldım, canımız ve malımız tehlike altında. Elektrik tellerin bile esneme payları olduğu halde direklerden koptu. Bu duruma Büyükşehir Belediyesinin el koyması ve bir çözüm getirmesi gerekiyor” dedi. Fatıma Koca ise, “Ben 35 senedir bu mahalde oturuyorum. Depremlerde bile  evlerimize bir şey olmadı ama bu inşaat başladığından beri binalar kaymaya, çatlamaya başladı. Bizim evlerimize 9 metreye kadar temel izni verilmişti. Ama bakın bu inşaata  60 metre izin verilmiş” diye konuştu.

 

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbuldaki-ornektepe-mahallesi-gocuyor_81411.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!