Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstanbul'un Göbeğinde Tehlike Çanları!

İstanbul'un göbeğinde; Okul duvarı yıkılmış, yolu çökmüş, doğalgaz ve elektrik tesisatı açığa çıkarak tehlikeli bir ortam oluşturan Lise'de öğrenciler eğitim görüyor!

yapi.com.tr
1 İstanbul'un Göbeğinde Tehlike Çanları!

İstanbul İl Genel Meclisi toplantısında hazırladığı önergesi ile ilgili Meclis kürsüsünde konuşan Bayrampaşa İlçesinden seçilen CHP İl Genel Meclis Üyesi Refik Akova bundan tam 18 ay önce 8 Mayıs 2012 günü Bayrampaşa ilçesinde ki Sabit Büyükbayrak Lisesi ile ilgili bahçe duvarı yapılması hususunda önere vermişti.

18 ay geçmesine rağmen bir çalışma yapılmadığını, çalışma yapılmadığı için okulun duvarlarının yıkıldığını, okulun önündeki yolun çöktüğünü, bu durumun öğrenciler ve otomobiller içinde tehlike oluşturduğunu çektiği fotoğraflarla da belgeleyen, gözler önüne seren ve Mecliste slayt gösterisi eşliğinde konuşan CHP'li Refik Akova şunları söyledi; "08.05.2012 tarihli vermiş olduğum Bayrampaşa ilçesinde ki Sabit Büyükbayrak lisesi ile ilgili bahçe duvarı yapılması hususundaki Meclis Başkanlığına sunmuş olduğum önergem hakkında konuşacağım. Vermiş olduğum önergenin takibini defalarca yaptım. 3 gün önce 'Sabit Büyükbayrak lisesine' uğradım. Yapılan işi gördüm ve şu tespitlerde bulundum; okulun duvarları yıkılmış, hafriyat alınmış, kanalizasyon patlamış, alınan hafriyat sokaklarda çökmelere neden olmuştur. Bu da yayalar, otomobiller için tehlike oluşturmuştur. Hafriyatın oluşturduğu çamur okulu da kirletmekte ve lağım çamuru da aynı şekilde halk sağlığını tehdit etmektedir.

İşi yüklenici firma bu çalışmada fiziki güvenliği ve yeterliliği sağlamamıştır. Şantiye ve koruma tertibatı almadan çalışmasını yarım bırakmış, bu tehlikeli ortamdan dolayı öğrenceleri ve sivilleri olumsuz etkilenmektedir. Okulun yetkili (idareciler) birimleriyle görüştüm. Kendileri de benim gördüklerime ve yazdıklarıma katıldıklarını söyleyip beyan ettiler. Dolayısı ile okul mahallinin tam ortasında bulunduğundan okul yönetimi, öğretmenler, öğrenciler ve veliler de bu durumdan rahatsızlar. Neticede, eğitimin aktif olarak devam ettiği bu şartlar altında iş yavaşlatılmıştır, hava şartlarının değişmesi, yağmurların başlaması tüm olumsuzlukları beraberinden getirmiş ve getirmeye de devam edecektir. Buhususta acil olarak ilgili firmanın güvenli ve sağlıklı bir şekilde almış olduğu bu işi bitirmekle yükümlüdür, gereğinin yapılmasını saygılarımızla arz ederiz"

İstanbul İl Genel Meclisinin 2013 yılı Kasım ayı toplantılarında CHP İl Genel Meclis Üyeleri Refik Akova, Mukaddem Pirlepeli ve Erkan İlmi imzaları ile Meclis Başkanlığına verilen önerge şöyle;

KONU: Bayrampaşa Sabit Büyükbayrak Lisesi hakkında

Bayrampaşa ilçemizde bulunan Sabit Büyükbayrak lisesinin bahçe duvarı ile ilgili önergemiz sonucu bir inşaat çalışması başlatılmıştır. Ekte resimlerde de görüleceği üzere mevcut bahçe duvarı yıkılmış, hafriyat çalışması başlatılmıştır. Çıkan toprak okulun bahçesine dökülmüştür, yolda resimlerde de görüleceği üzere çökmeler meydana gelmiş, doğalgaz ve elektrik tesisatı açığa çıkarak tehlikeli bir ortam meydana gelmiştir. İnşaatla ilgili hiçbir önlem alınmamış kim tarafından yapıldığı belli değildir.

İnşaatın kim tarafından, hangi izinle ve hangi bedelle yapıldığının tarafıma yazılı olarak bildirilmesini ve olabilecek tehlikeye karşı gerekli önlemlerin alınmasını saygılarımla arz ederiz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbulun-gobeginde-tehlike-canlari_113835.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Bende bu okulun öğrencisiyim... YAZIKLAR OLSUN ÇAMURLARIN İÇİNDE DERS YAPIYORUZ... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!