Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstihdam İlk 9 Ayda Yüzde 55 Büyüdü

Eylül ayı, üçüncü çeyrek ve ilk 9 aylık istihdam oranlarını değerlendiren Secretcv’nin elde ettiği bilgiye göre; ilan sayıları 2011’in Eylül ayında Ağustos’a göre yüzde 13, 2010’un üçüncü çeyreğine göre yüzde 30 ve ilk 9 ayda toplam yüzde 55 artış kaydetti. İstihdam anlamında büyümesini sürdüren Türkiye’de, sadece Secretcv üzerinden eylül ayında

yapi.com.tr
İstihdam İlk 9 Ayda Yüzde 55 Büyüdü

ylül ayı, üçüncü çeyrek ve ilk 9 aylık istihdam oranlarını değerlendiren Secretcv’nin elde ettiği bilgiye göre; ilan sayıları 2011’in Eylül ayında Ağustos’a göre yüzde 13, 2010’un üçüncü çeyreğine göre yüzde 30 ve ilk 9 ayda toplam yüzde 55 artış kaydetti. İstihdam anlamında büyümesini sürdüren Türkiye’de, sadece Secretcv üzerinden eylül ayında 40 bine yakın aday arandı. Üçüncü çeyreğin son ayında perakendecilik, tekstil ve gıda en çok eleman arayan sektörler olmaya devam ederken, çağrı merkezi, otomotiv ve turizm sektörleri de sürpriz bir atak yaparak eylül ayının en çok eleman arayan sektörleri arasına girmeyi başardı.

İlan oranlarının geçtiğimiz yıla göre ilk çeyrekte yüzde 91, ikinci çeyrekte yüzde 49 ve toplamda ilk yarıda yüzde 72 oranında arttığını açıklayan Secretcv.com, Ocak-Eylül 2011 dönemlerinde, yani yılın ilk 9 aylık döneminde ise ilan sayılarının geçtiğimiz yıla göre yüzde 55 oranında arttığını söyledi. Bu sonuçlar, Türk ekonomisinin düzenli ve istikrarlı bir büyüme kaydettiği ve olumlu sinyaller verdiğini göstermesi açısından büyük önem taşıyor. Ağustosa göre yüzde 13 artış gerçekleşen eylül ayında, Secretcv.com üzerinden 13 bine yakın ilan ile 40 bine yakın kişi arandı. Secretcv.com, 2011’in son çeyreğinde ise yüzde 30’un üzerinde bir büyüme gerçekleşmesini bekliyor.

Yıl boyunca 'en çok eleman arayan sektörler' listesinde yer alan perakendecilik, tekstil, gıda ve inşaat sektörleri dışında eylül ayı listesine giren sektörler otomotiv (yüzde 7), çağrı merkezi (yüzde 6) ve turizm (yüzde 7,5) oldu.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/istihdam-ilk-9-ayda-yuzde-55-buyudu_89335.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!