Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İstikbal'den Rusya ve Ukrayna'ya Yatırım Atağı

Rusya ve Ukrayna'da yatırım görüşmelerinde sona yaklaşan İstikbal Mobilya, ihracat atağını da sürdürüyor. 84 ülkeye 150 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren şirket, Hindistan ve Çin'e de mobilya satacak. Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak, 2008 yılının ilk altı ayını piyasalardaki

Hürriyet Gazetesi
İstikbal'den Rusya ve Ukrayna'ya Yatırım Atağı

Rusya ve Ukrayna'da yatırım görüşmelerinde sona yaklaşan İstikbal Mobilya, ihracat atağını da sürdürüyor. 84 ülkeye 150 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren şirket, Hindistan ve Çin'e de mobilya satacak. Boydak Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve İstikbal Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Memduh Boydak,  2008 yılının ilk altı ayını piyasalardaki likidite krizi, siyasi istikrarsızlıktaki bozulma eğiliminden dolayı yoğun rekabet içinde geçirdiklerini, maliyetleri düşürmeye ve verimliliği artırmaya önem verdiklerini söyledi.

Boydak Grubu'nun 8 sektörde 28 şirketle faaliyet gösterdiğini ifade eden Boydak, “Tüm şirketlerimizin bütçelerinde ilk 6 aylık verilerde olağanüstü problem gözükmüyor. Satış hedeflerimizi yakaladık, ama karlılıkta biraz düşüş var. 2008 yılı sonunda 350 milyon dolar ihracat, yaklaşık 4 milyar YTL ciro hedefimiz var. Bu geçen yıla göre yüzde 30'a yakın büyüme, ama hepsi organik büyüme değil” dedi.

Memduh Boydak, grup olarak Avrupa'dan Afrika'ya kadar 110'dan fazla ülkeye ihracat yaptıklarına dikkati çekti.

“Mobilyada ihracat hedefi 150 milyon Dolar”

İstiklal Mobilya'nın 84 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğini vurgulayan Boydak, mobilya grubunun 2008 sonu ihracat hedefinin 150 milyon dolar olduğunu bildirdi.

Yeni girmeyi düşündükleri pazarlar bulunduğunu, şu anda Hindistan ve Çin pazarını derinlemesine incelediklerini belirten Boydak, şunları söyledi:

“Hindistan'ın 1 milyardan fazla nüfusu, son dönemdeki ekonomik çıkışları bizi heyecanlandırıyor. Refah düzeyinin üstünde yaşayan nüfusu bile Türkiye nüfusunun iki katını geçiyor. Hindistan şu ana kadar ihmal ettiğimiz bir pazar, burayı yakın takibe aldık. 2008 son çeyreğinde oraya mobilya ihracatımız olacak. Uzun vadede belki yatırım imkanları da olabilir, önce ürünlerimize ilgiyi görmemiz lazım. Hindistan bizim için ilk, Çin de ikinci öncelikli pazar. Çin hep alım yapılan bir pazar olarak değerlendiriliyor biz ise satış yapabilmenin yollarını arıyoruz.”

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/istikbalden-rusya-ve-ukraynaya-yatirim-atagi_62388.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!