Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İstinye'deki Merkezin İkizi Ataşehir'e Yapılacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Hüseyin Erkan, Ataşehir'de kurulacak İstanbul Finans Merkezi'nde borsanın İstinye'deki binasının ikizini inşa ettireceklerini söyledi.

Sabah Gazetesi
İstinye'deki Merkezin İkizi Ataşehir'e Yapılacak

İstanbul Menkul Kıymetler Borsası Başkanı Hüseyin Erkan, Ataşehir'de kurulacak İstanbul Finans Merkezi'nde borsanın İstinye'deki binasının ikizini inşa ettireceklerini söyledi. Erkan, "Bizim amacımız mevcut bu binayı alıp da oraya taşımak değil. Orayı gerçek anlamda operasyonların yoğunlaştığı asıl merkez olarak kullanmak isterken, altyapı olarak bugünkü İMKB'nin bir ikizinin yaratılmasını amaçlıyoruz. Şu anda olağanüstü yedek merkezimizin devreye girmesi birkaç saati alabiliyor. Bu büyük bir kayıptır. Halbuki bizim iki tane farklı yerde ama eş zamanlı olarak yürüyen, gün içerisinde sıcak tutabileceğimiz operasyon merkezine ihtiyacımız var" dedi.

Bu iki yapıda sıkıntı yaşandığında, olağanüstü yedek merkezi olarak kullanabilecekleri bir yapıyı Anadolu'da kurmak istediklerini anlatan Erkan, ''İstinye ve Ataşehir'in yanında Anadolu'da üçüncü bir lokasyonda, bu iki yapıya da birşey olduğunda sistemi iki-üç saat içeresinde ayağa kaldırabileceğimiz yapıyı kurmaya çalışıyoruz. Danışmanlarla yaptığımız çalışmalarda çeşitli iller ön plana çıkıyor; özellikle deprem konusunda, altyapı konusunda çok ön plana çıkan iller var'' şeklinde konuştu. Ataşehir'de arsa arayışlarının sürdüğünü belirten Erkan, TOKİ ile görüştüklerini bildirdi. İstinye'deki borsa binasında ciddi yatırımlar bulunduğunu anlatan Erkan, bu yatırımların boşa gitmemesi gerektiğini, İstinye'deki merkezin bir vitrin olarak kullanılacağını, yatırımcının buraya rahatlıkla erişebilmesini sağlayacaklarını söyledi.

ETİKETLER: gayrimenkul kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/istinyedeki-merkezin-ikizi-atasehire-yapilacak_84692.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!