Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

ISUBÜ Teknoloji Fakültesi, Üniversite ve Sanayiyi Bir Araya Getirdi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi tarafından 26 Şubat 2019 tarihinde “Enerji Verimliliği ve Sektör” konulu etkinlik düzenlendi.

yapi.com.tr
ISUBÜ Teknoloji Fakültesi, Üniversite ve Sanayiyi Bir Araya Getirdi

Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (ISUBÜ) Teknoloji Fakültesi tarafından 26 Şubat 2019 tarihinde düzenlenen “Enerji Verimliliği ve Sektör” konulu etkinlik, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Diler’in katılımıyla gerçekleştirildi. Etkinliğe öğretim üyeleri ve öğrencilerin yanı sıra ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu da katıldı.

Konuşmasında yerli ve milli üretime katkı sağlayacak çalışmaların önemine değinen İbrahim Diler, bu konuda makine mühendisliği bölümüne de görevler düştüğünü söyledi. Etkinlikte daha sonra, ALDAĞ A.Ş. tarafından hibe edilen klima santralinin de içinde bulunduğu “Burak Eşki Enerji Laboratuvarı”nın açılışı yapıldı.

Burada yaptığı konuşmada ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu; ilk yerli ısı geri kazanım cihazı, ilk paket tipi hijyenik santral, ilk modüler tip soğutma grupları ve ilk paket tip nem alma cihazı üretiminin yanı sıra ilk evaporatif soğutma cihazlarının Türkiye’ye ithalatını gerçekleştirmek gibi iklimlendirme sektöründe ALDAĞ A.Ş. imzası taşıyan pek çok “ilk” bulunduğundan bahsederek, klima santrallerindeki yerli üretimin önemine değindi. Üniversite-Sanayi İşbirliği aracılığıyla geliştirilecek her türlü sisteme destek verdiklerini ve vermeye de devam edeceklerini söyleyen Dağoğlu, bu laboratuvara yapmış oldukları desteklerinin yerli ve milli üretime katkı sağlayacağını ümit ettiklerini vurguladı.

Daha sonra “Üniversite Sanayii İşbirliği”ne iyi bir örnek olması amacıyla, üniversite ile ALDAĞ A.Ş. arasındaki ilişkiyi güçlendirmek adına Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi ile ALDAĞ A.Ş. arasında “İşyeri Eğitimi Protokolü” imzalandı.

Etkinliğin seminer bölümünde, ALDAĞ A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Rebii Dağoğlu, Isparta Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Teknoloji Fakültesi öğrencileriyle buluştu. Seminerde ulusal ve uluslararası düzeyde enerji sektörünün durumu, enerji verimliliği ve ekonomisi konularında öğrenciler bilgilendirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/isubu-teknoloji-fakultesi-universite-ve-sanayiyi-bir-araya-getirdi_171450.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!