Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İtalyanlar Türkiye'de Yatırım Peşinde!

İtalyan sanayicilerin Türkiye'ye ilgi gösterdiğini kaydeden Scarante, Gayrimenkul ve tekstil sektöründeki büyük İtalyan firmalarının Türkiye'ye yatırım yapmayı planladığını açıkladı.

yapi.com.tr
İtalyanlar Türkiye'de Yatırım Peşinde!

Türkiye'de yerleşik İtalyan firma sayısının 2002 yılında 180 olduğunu, bugün ise bini aştığını kaydeden İtalya Cumhuriyeti'nin Türkiye Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, iki ülke arasındaki ticaret hacminin 22 milyar dolar seviyesine yaklaştığına, söz konusu yatırımlarla ticaret hacminde artış beklediklerine dikkat çekti. Yakın geçmişe kadar İtalyan yatırımcıların Marmara ve Ege bölgesi gibi geleneksel yatırım bölgelerine yatırım yaptığını belirten Scarante, son çıkarılan teşvik yasası ile yatırımcıların Türkiye'nin içlerine doğru yöneldiğini belirterek, bu bölgelerde de son derece değerli ve geçerli sanayi bölgeleri olduğunu vurguladı.  Scarante İtalya'nın birçok büyük gayrimenkul, özel tekstil ve mekanik sektöründe faaliyet gösteren firmasının Türkiye'de yatırım yapmayı hedeflediğini açıkladı.

Türk ve İtalyan firmalarının müşterek hareket ederek üçüncü ülkelerde de önemli işlere imza attığına değinen Scarante, "Türkiye'ye gelip Türk firmaları ile eşit şartlarda iş yapan, üçüncü ülkelerde eşit şartlarda iş yapan bir ülke konumundayız. Bu şekilde, iki ülkenin firmaları arasında yepyeni bir sinerji yakalanmış oldu" şeklinde konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/italyanlar-turkiyede-yatirim-pesinde_106712.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!