Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İTO'daki Seçimin Galibi Yalçıntaş

İstanbul Ticaret Odasının (İTO) Meslek Komitesi ve Meclis üyesi seçimleri tamamlandı. Dünya Ticaret Merkezi'nin (DTM) 9-10-11'inci fuar salonlarında 137 sandıkta, 257'si Meclis üyesi olmak üzere 604 üyenin seçimi için oy kullanıldı.

CNN Türk
İTO'daki Seçimin Galibi Yalçıntaş

İstanbul Ticaret Odasının (İTO) Meslek Komitesi ve Meclis üyesi seçimleri tamamlandı. Dünya Ticaret Merkezi'nin (DTM) 9-10-11'inci fuar salonlarında 137 sandıkta, 257'si Meclis üyesi olmak üzere 604 üyenin seçimi için oy kullanıldı. Tek listenin yarıştığı ve 222 oyun kullanıldığı 42 No'lu Metal Döküm ve İşleme Meslek Komitesinde İTO Yönetim Kurulu Başkanı Murat Yalçıntaş, 216 oy alarak Oda Meclisi'ne seçildi.

Edinilen bilgiye göre, toplam 7 komitede şirketleriyle seçime giren Yalçıntaş, tüm komitelerde kazanan listede yer aldı. Yalçıntaş, kesin olmayan seçim sonuçlarının ardından tebrikleri kabul etti. Daha sonra gazetecilerle bir araya gelen Yalçıntaş, bu seçimlere ilişkin iki temennisinin, katılımın yüksek ve huzurlu geçmesi olduğunu belirterek, her iki temennisinin de gerçekleşmesinden memnuniyet duyduğunu ifade etti.

Yalçıntaş, seçimlerin "tatlı bir rekabet" ve "hizmet yarışı" içinde geçtiğini dile getirerek, "İnşallah yeni Meclis, eskisinden bayrağı devralarak daha da iyi hizmet verecektir" dedi.

Eski İTO Başkanı ve Çağdaş Demokrat Liberal İşadamları Grubu (ÇDLG) Yürütme Kurulu Üyesi Mehmet Yıldırım'ın da yer aldığı liste, 78 No'lu Konut İnşaatı Komitesinde, 547'ye karşı 317 oyla seçilemedi. Yıldırım'ın yer aldığı listelerin, 79 No'lu İnşaat Taahhüt, 80 No'lu İnşaat Restorasyon ve 83 No'lu İnşaat Malzemeleri Meslek Komitelerinde başarılı olamadığı öğrenildi.

Geçen seçimde İTO başkan adayı olan, ancak meslek komitesinde seçilemeyen İbrahim Çağlar, 61 No'lu Dokuma Meslek Komitesinde 47'ye karşı 248 oy alarak seçildi.

3 No'lu Et Ürünleri Meslek Komitesinde, İTO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Kopuz'un yer aldığı liste 200 oyla, Ünlüer Et'in sahibi Önder Ünlüer'i de içeren ve 187 oy alan liste karşısında Meclis'e girmeye hak kazandı.

18 No'lu Lokanta ve Kafeler Meslek Komitesinde, Tüm Restoran Lokantalar ve Tedarikçiler Derneği (TÜRES) Başkanı Ramazan Bingöl'ün yer aldığı liste, 256'ya karşı 418 oy alarak seçimi kazandı.

Kamu ve özel finans kuruluşlarının ayrı listelerle yarıştığı 13 No'lu Bankalar ve Finans Kuruluşları Meslek Komitesinde ise kamu finans kuruluşlarının 582, özel finans kuruluşların ise 288 oy aldığı belirtildi.

Bu arada, 19 No'lu İşletme Destek Hizmetleri Komitesinde oy verme işleminin sona erdiği sırasında yaşanan gerginlik nedeniyle oyların sayımının başlanması gecikti.

İTO Yönetim Kurulu Üyesi Bülent Barlak'ın girmediği bu seçimde, halen İTO Yönetim Kurulu Üyesi olan Ferruh Gök ve Şaban Dişli aday oldukları komitelerden seçilemedi. Seçimin resmi sonuçlarının yarın açıklanacağı bildirildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/itodaki-secimin-galibi-yalcintas_66858.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!