Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İTÜ Mezunlar Derneği Cumhuriyet Balosu YEM'de Gerçekleştirildi

Organizasyonu İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mezunları Derneği tarafından yapılan Cumhuriyet Balosu, Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. 'Cumhuriyetin Aydınlık Yüzlerinin Sosyal Yaşamlarından Kareler' sergisine de evsahipliği yapan etkinlikte, davetlileri Cigan Trio karşıladı.

yapi.com.tr
İTÜ Mezunlar Derneği Cumhuriyet Balosu YEM'de Gerçekleştirildi

rganizasyonu İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mezunları Derneği tarafından yapılan Cumhuriyet Balosu, Yapı-Endüstri Merkezi'nde (YEM) gerçekleştirildi. 'Cumhuriyetin Aydınlık Yüzlerinin Sosyal Yaşamlarından Kareler' sergisine de evsahipliği yapan etkinlikte, davetlileri Cigan Trio karşıladı. Açılışta konuşan İTÜ Rektörü Muhammed Şahin, Cumhuriyetin 87. yılının kutlandığı gecede olmaktan duyduğu gururu ve heyecanı dile getirerek, "Biz İTÜ'lüler, en çetin şartlarda çok ağır bedeller ödenerek sahip olunan hür Cumhuriyetin değerini çok iyi biliyoruz" dedi. Şahin, kuruluşu Cumhuriyet tarihinden daha eski olan İTÜ'nün devralınan bu değerli mirası gelecek nesillere aktarmaya edeceğini sözlerine ekledi.

YEM Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Hasol da, 1968 yılında YEM'i kuran 12 kişiden 9'unun İTÜ'lü olduğunu hatırlattı ve İTÜ'lü olmanın önemine değindi. Kendilerinin okula başladığı yıllarda Türkiye'nin 20. yüzyılın ortalarını ve sanayi devrimini yaşamakta olduğunu aktaran Hasol, ancak zamanın değiştiğini, İTÜ'nün yeni hamleler yapması gerektiğini söyledi. Hasol, üniversitelerin pekçok şeyle övünebileceğine işaret ettiği konuşmasında, bunlardan birinin de mezunları olduğunu belirtti ve "İTÜ, mezunlarıyla gurur duymalı, onları kucaklamalı; mezunlar da İTÜ'lü olduklarını unutmamalı" dedi.Night & Day orkestrasının müzikleri ve tango gösterisiyle renklenen gecede, rahatsızlığı nedeniyle katılamayan eski Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'le yapılmış kısa bir röportaj da katılımcılarla paylaşıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/itu-mezunlar-dernegi-cumhuriyet-balosu-yemde-gerceklestirildi_83493.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!