Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İYEDAM 1 Yılda 471 Kişiye Ücretsiz Eğitim Verdi

İYEDAM 1 Yılda 471 Kişiye Ücretsiz Eğitim Verdi

yapi.com.tr/Mesut TUFAN
İYEDAM 1 Yılda 471 Kişiye Ücretsiz Eğitim Verdi

br/>
Avrupa Birliği (AB) Aktif İşgücü Programları Projesi kapsamında yürütülen İYEDAM - İZODER Yalıtım Eğitim Danışma Merkezi faaliyet sonuçları bilgilendirme toplantısı, İTÜ Makina Fakültesi Orhan Öcalgiray Konferans Salonu'nda yapıldı. Toplantıya, İZODER Yönetim Kurulu Başkanı A. Nuri Bulut, İZODER Yönetim Kurulu Üyesi Murat Akın Arıkan, İZODER Genel Koordinatörü Ertuğrul Şen, İTÜ Makina Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Derbentli ve Türkiye İş Kurumu İstanbul İl Müdürü Muammer Coşkun katıldılar.

Yaptığı konuşmada yalıtım sektörünün krizlere rağmen sürdürdüğü büyüme grafiğine dikkat çeken İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı A. Nuri Bulut, "Yalıtım, artık profesyonellerin eline geçiyor" dedi. İTÜ Makina Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Taner Derbentli ise, projeye şimdiye kadar sadece mekanlarını açarak katkıda bulunabildiklerini, ancak sonraki aşamalarda öğretim görevlilerinin eğitime ve araştırmalara yapacakları katkılar ile bu işbirliğini ilerletmek istediklerini belirtti.

İZODER Yalıtım Eğitim ve Danışma Merkezi İYEDAM
İYEDAM (İZODER Yalıtım Eğitim ve Danışma Merkezi), hem yalıtım sektörünün nitelikli işgücü ihtiyacını karşılamak, hem de sektöre özel eğitim ve uygulamaların yapıldığı bir danışma merkezi yaratmak amacıyla başlatıldı. Hedeflerden birisi de, yalıtım ve çevre bilincinin artması. Proje kapsamında birinci dönem içinde 320'si ustalık eğitimi, 70'i teknik eğitimden olmak üzere 390 mezun veren İYEDAM, her eğitim düzeyinden katılıma açık kursların ikinci döneminde, toplam 471 kişiye eğitim sağladı. Bu kapsamda ısı ve su yalıtımları konusunda ustalık eğitimi verilerek katılımcıların uzmanlaşması hedefleniyor. Program çeşitli illerde verilen eğitim seminerlerini de kapsıyor.

Projenin 2006 yılı Şubat ayı sonuna kadar gerçekleştirilen eğitim programlarının dışındaki hedefini de, İYEDAM'ın yalıtım konusunda özel bir danışma merkezi ve başvuru kaynağı niteliği kazanması oluşturuyor.

İZODER'in İstanbul Teknik Üniversitesi Gümüşsuyu Kampüsü'nde mayıs ayında açtığı İYEDAM'ın en önemli özelliklerinden biri de sosyal boyutu. Yalıtım sektörüne nitelikli ara eleman kazandırmak amacıyla verilecek eğitimde, dezavantajlı gruplara da yüzde 35 oranında öncelik tanınıyor. Eski mahkumlar, yetiştirme yurtlarında büyüyenler, sokak çocukları, eğitimsiz ya da ilkokul mezunu, 40 yaşını aşmış kişiler gibi vasfı olmayan ve buna bağlı olarak iş bulma güçlüğü çekenler bu grubu oluşturuyor. İYEDAM'da verilecek eğitimler ile bu kişilerin niteliğinin artırılarak aktif işgücüne katılması hedefleniyor. İYEDAM şimdiye kadar 13 sokak çocuğuna ustalık eğitimi verdi.

Ayrıca yerel yönetimler ile ortak çalışmalar kapsamında Kadıköy Belediyesi çalışanlarına yönelik bir seminer düzenlendi. Bu doğrultuda; Şişli, Beyoğlu, Eyüp, Üsküdar, Bahçelievler, Bakırköy ve Ümraniye Belediyeleri ile de benzer çalışmalar yapılması amaçlanıyor. Kamuoyunu yalıtım konusunda bilindirme misyonuyla da seminerlerin bir başka ayağının halka yönelik olarak düzenlenmesi hedefleniyor.

Eğitimler sonunda İZODER tarafından verilecek sertifikaları taşıyan kursiyerlere, istihdam konusunda sektör firmaları tarafından öncelik tanınacak.

Daha detaylı bilgi için:

İYEDAM
İTÜ Makine Fakültesi Oda No:405
İnönü cad. No:87
34437 Gümüşsuyu İSTANBUL
T: (212) 251 95 63-64
F: (212) 251 95 85
www.iyedamtr.com

http://www.yapi.com.tr/haberler/iyedam-1-yilda-471-kisiye-ucretsiz-egitim-verdi_42958.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!