Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzdemir Enerji-II Termik Santrali’nde Çalışmalar Sürüyor

Aliağa için önemli bir kirlilik kaynağı olan İzdemir Enerji-II termik santralinin mahkeme kararlarına rağmen çalışmaya devam ettiği bildirildi.

yapi.com.tr
İzdemir Enerji-II Termik Santrali’nde Çalışmalar Sürüyor

İzmir Barosu’nda yapılan basın açıklamasına TMMOB Dönem Sözcüsü Melih Yalçın, Çevre Mühendisleri Odası İzmir Şube Başkanı Helil İnay Kınay, Foça Çevre ve Kültür Platformu Başkanı Bahadır Doğutürk, İzmir Barosu Yönetim Kurulu Üyesi Av. Sinan Balcılar katıldı. BirGün’de yer alan habere göre; İzmir Barosu Başkanı Av. Özkan Yücel, 2009/7 sayılı genelge bahane edilerek mahkeme kararlarının yok sayıldığını belirterek, “Nitekim, İzdemir Enerji Santralı-II Termik Santralı faaliyetini sürdürmeye devam etmektedir. Üstelik, söz konusu termik santralın İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenmiş işyeri açma ve çalışma ruhsatının dahi olmadığını vurgulamak istiyoruz” dedi.

Av. Yücel, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na, İzmir Valiliğine, İzmir Milletvekillerine, İzmir’in yerel yönetimi için 31 Mart seçimlerinde aday olanlara seslenerek santral faaliyetlerinin durdurulmasını isteyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Çevre sağlığını, canlı yaşamını, hukuku yok sayan bu olumsuz örnek, yeni yeni kirletici tesislerin önünü açmaktadır. Sunduğumuz mahkeme kararları ile ÇED olumlu kararları iptal edilen projeler bunlardan sadece iki tanesidir. Oysa halen faaliyete devam eden kirletici endüstri tesisleri nedeniyle Aliağa’nın ve bölgenin sağlıklı yaşamı tehdit altındadır. Böylelikle bölge, denizi, kıyıları, ormanları ve tarım alanları, insanları ve diğer canlılarıyla “sessiz ölüm”e mahkum edilmiş durumdadır.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/izdemir-enerji-ii-termik-santralinde-calismalar-suruyor_171075.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!