Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

İzmir'in Prestij Projeleri

İzmir Şantiyeye Dönecek

Büyükşehir Belediye Başkanı Piriştina, bu yıl kentin çeşitli bölgelerinde yapacakları önemli çalışmalarla kentin çehresini değiştireceklerini söyle

Yeni Asır
İzmir Şantiyeye Dönecek

b>Büyükşehir Belediye Başkanı Piriştina, bu yıl kentin çeşitli bölgelerinde yapacakları önemli çalışmalarla kentin çehresini değiştireceklerini söyledi.
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina, bu yıl kentin çeşitli bölgelerinde yapacakları ''önemli'' çalışmalarla ''İzmir'in çehresini değiştireceklerini'' bildirdi. Piriştina, şantiye sözcüğünü sevmemesine rağmen kentin, yapılacak çalışmalar nedeniyle ''şantiyeye döneceğini'' belirtti.

Konak projesi
''2004 yılına, İzmirli hemşehrilerimizin önerileri doğrultusunda yaptığımız değişikliklerle gireceğiz'' diyen Piriştina, Konak Meydan Projesi ile bölgenin tamamının yayaların kullanımına açılacağını ve yayaların denizle bütünleşmesinin sağlanacağını söyledi.
Gümrük Meydanı'ndan başlayarak Konak Varyant girişi ve belediye binası çevresi ve Hasan Tahsin Anıtı'nı kapsayan 205 bin metrekarelik alanın ilk bölümünün Nisan-Mayıs aylarında tamamlanacağını anlatan Piriştina, ''Konak Meydanı, Avrupa şehirlerinde gıpta ile bakılan bir görünüme bürünecek. Kentin saygın ve turistik bir mekanı olacak'' dedi.

Kent arşivi
Kent Arşivi ve Müzesi'ni çok kısa süre içinde hizmete açacaklarını bildiren Piriştina, 1929 yılından beri itfaiye binası olarak hizmet veren binanın bu iş için restore edildiğini, İzmir ile ilgili her türlü bilgi, belge, doküman ve fotoğrafın, mikrofilm ve CD'lere kaydedilerek, arşivleneceğini ve kullanıma sunulacağını söyledi. Güzelyalı'da 20 dönüm arazi üzerine 24 bin metrekare kullanım
alanına sahip Adnan Saygun Sanat Merkezi'nin, 1.100 kişilik büyük, 250 kişilik küçük bir konser salonu, açık ve kapalı sergi alanları ve 400 araçlık otoparkıyla İzmir'de kültürel ve sanatsal aktiviteler açısından önemli bir eksiği gidereceğini dile getirdi. Piriştina, şöyle konuştu:
''Mithatpaşa Caddesi, gerçekleştirilen düzenlemelerle çağdaş bir cadde kimliğine kavuşacak. Talatpaşa ve Cumhuriyet Bulvarı'nda olduğu gibi elektrik hatları yer altına alınıyor, aydınlatma elemanları yenileniyor.http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-santiyeye-donecek_3094.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!