Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir Uyudu İstanbul Kaptı

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda kurulacak teknopark için Savunma Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi "iyi niyet mektubu" imzaladı.

Milliyet Gazetesi
İzmir Uyudu İstanbul Kaptı

Sabiha Gökçen Havaalanı’nda kurulacak teknopark için Savunma Müsteşarlığı, İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Ticaret Üniversitesi "iyi niyet mektubu" imzaladı.

Urla'ya, kurucusu ve işletici Fransız CICOM’un olacağı bir teknoloji üssü kurulacaktı. Üs kullanımı İzmir Teknoloji Geliştirme Bölgesi’ne ait olan teknoloji kenti için CICOM’la 2007’nin Mayıs’ında görüşmeler başladı. 28 Aralık 2007’de ön anlaşma yapıldı, 10 Eylül 2008’de de protokol imzalandı. Ar-Ge çalışmaları yapacak Fransız CICOM altı ay önce İstanbul Ticaret Odası’nın teknoparkla ilgili danışmanlığına başladı. İki yılda İzmir’de hayata geçirilemeyen proje kısa sürede İstanbul’da gerçekleşti. Teknopark, Milli Savunma Bakanlığı mülkiyetindeki araziye kurulacak. Savunma, telekomünikasyon gibi alanlarda Ar-Ge çalışmaları yapacak.

Bitmeyen bürokrasi

İstanbul'da kurulan teknopark İzmir’dekine engel değil. Ancak danışman firma CICOM, dünyanın en iyisi olmasına rağmen İzmir’de bürokrasiye ve engellemelere takılırken, İstanbul’da altı ayda sonuca gidiyor. İzmir kamuoyu soruyor: İzmir’de bürokrasi var da, İstanbul’da yok mu?

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmir-uyudu-istanbul-kapti_66677.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!