Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İzmir'den Sonra, Sıra 'Aydın Forum'da

Aydın ve çevresine büyük hareket getirecek olan Forum Aydın, 23 Eylül'de Egelilere merhaba diyecek. Ege'deki üçüncü "Forum" projesini bu açılışla hayata geçirecek olan Multi Turkmall'un CEO'su Levent Eyüboğlu, dünyayı sarsan ekonomik krizin Türkiye'yi fazla etkilemeyeceği düşüncesinde ve bu nedenle de İzmir'deki ikinci "Forum" yatırımı için de

Yeni Asır Gazetesi
İzmir'den Sonra, Sıra 'Aydın Forum'da

Aydın ve çevresine büyük hareket getirecek olan Forum Aydın, 23 Eylül'de Egelilere merhaba diyecek. Ege'deki üçüncü "Forum" projesini bu açılışla hayata geçirecek olan Multi Turkmall'un CEO'su Levent Eyüboğlu, dünyayı sarsan ekonomik krizin Türkiye'yi fazla etkilemeyeceği düşüncesinde ve bu nedenle de İzmir'deki ikinci "Forum" yatırımı için de 2009 sonunda harekete geçeceklerini söylüyor.

Temeli geçtiğimiz yıl eylül ayında atılan ve rekor bir hızla tamamlanan Forum Aydın Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 23 Eylül'de Aydınlılara yepyeni bir alışveriş ve yaşam konsepti sunmaya hazırlanıyor. Türkiye'nin önde gelen proje geliştirme şirketi Multi Turkmall CEO'su Levent Eyüboğlu, açılıştan önce Yeni Asır'ın sorularını cevapladı. Eyüboğlu, dünyadaki ekonomik krizden, Ege'de yapacakları yatırımlara kadar pek çok sorumuzu içtenlikle cevapladı.

- Öncelikle sormak istiyorum. Bu ekonomik kriz sizi etkiledi mi? Ülkemize yansımalarının nasıl olmasını bekliyorsunuz?

- Bizim için bu kriz mayıs ayında belli olmuştu. Yani sürpriz değil. Bunu da elbette göz ardı etmedik. "Bekle gör" politikası böyle durumlarda en iyisidir. Ancak biz yatırım portföyü geniş bir şirketiz. Böyle geçici ekonomik durumlarda da keskin kararlar almamız çok kolay değil, üstelik gerekli de değil. Kısacası bizim sistemimiz aynı hızla sürüyor.

- Yani krizin geçici olduğuna inanıyorsunuz.

- Türkiye için bakmak gerekli. Avrupa, yaşadığımız bankacılık krizinde bize gülerek bakmıştı. Şimdi biz böyle bir krizi atlatmış bir ülke olarak daha avantajlı durumdayız. Doğrusu Türkiye büyük bir ekonomik güç. Şirketlerimiz daha hazırlıklı, karlı ve sağlam, bankalarımız güçlü. Elbette ufak da olsa Türkiye de bir sıkıntı yaşar ama bu kısa dönemli sıkıntıyı rahat aşar. Büyüme sürer. Biz ise bir yatırım şirketiyiz ve önümüze uzun soluklu olarak bakarız. İleriyi ise iyi görüyoruz. Böyle çalkantılı dönemlerde yabancı yatırımcı güvenli liman arayacaktır ve Türkiye'nin bu avantajlarıyla güvenli bir liman olarak görüleceğini düşünüyorum. Sendikasyon kredilerinde de sıkıntı olmaz. Dünya da uzun vadede dengeleyecektir.

- Tekrar Forum Aydın'a gelelim. Bir yıl gibi hızlı bir süreçte hazırlanmış. Aydınlıları neler bekliyor?

- Forum Aydın, Aydın'a özel bir yaşam ve alışveriş alanı olarak 76.000 m2'lik arsa alan üzerine kuruldu. 30.000 m2 kiralanabilir alanda yerli ve yabancı birçok marka yer alacak. Mağazaları, kafe ve restoranlarıyla, Aydın'ın en büyük alışveriş ve yaşam merkezi olacak. Gerçekten de rekor bir sürede tamamlandı. Bornova'dan sonra burayı da Ege mimarisinden esintilerle hazırladık. Aydın'ın en güzel yatırımlarından biri diye adlandırabilirim. Ayrıca Aydın hinterlandı geniş bir ilimiz. Buranın cazibe merkezi olarak yol üzerindeki kafilelerin de ilgisini çekebileceğine inanıyoruz. Hatta şunu söyleyeyim: Yaz aylarında Kuşadası gibi sahil yörelerimize gelen turistleri Forum Aydın'a getirebilmek için özel tanıtımlar, kampanyalar yapacağız.

- Sadece alışveriş merkezi mi olacak?

- Hayır, burayı bir kasaba gibi düşünmek lazım. Ama bir gelenin bir daha gelmek isteyeceği, sanatsal faaliyetlerin süreceği bir yer. Simgesel isimler, sanatçılar ve onların eserlerini bünyesinde bulunduracak. Aydın'a getirdiğimiz pek çok ünlü markanın dışında yöresel ürünlerin de satılacağı yerler olacak. Kısacası Aydın ve civarının sosyal hayatının merkezi olacak Forum Aydın. Örneğin açılıştan önce, Türk- Yunan Dostluk Derneği'nin katkılarıyla bir Leman Sam konseri düzenledik. Açılıştan itibaren de sürekli etkinlikler olacak. Canlı müzik, konserler, sergiler vs...
Aslında üç kuruluşumuz Bornova, Aydın ve Denizli Çamlık bir çizgi üzerinde yer alıyor. İzmir'den başlayarak tüm sanatsal faaliyetler bir diğerine geçecek...

- Ne büyüklükte bir yatırım yaptınız? Hangi firmalar geliyor?

- 75 milyon Euro yatırım değeriyle kuruldu. Bir başka iftihar ederek söyleyebileceğimiz şey 1.500 kişiye istihdam sağlayacak olması. Forum Aydın'da, Tesco Kipa hipermarket, Cinebonus sinemaları, YKM çok katlı mağazası, LC Waikiki, Mudo, Koton, TeknoSA ve D&R gibi önde gelen markalar yer alacak. Tasarımında Ege ve Akdeniz mimarisinden izler taşıyan Forum Aydın, balkonları ve teraslarıyla, çardakta yer alan yeme-içme alanlarının mandalina ağaçlarına bakan görüntüsü eşliğinde ziyaretçilerine keyifli saatler yaşatacak. Bir şey daha ekleyeyim; merkezde yer alan mevsimlik ağaçlar, Forum Aydın'a dört mevsim canlılık katacak unsurlardan olacak. Forum Aydın'da şehir merkezinden her gün düzenlenen servis seferleri ile bebek bakım odası da ziyaretçilerin hizmetinde olacak.

- Multi Turmall olarak Ege'ye yeni yatırımlarınız olacağını biliyoruz. İzmir'e ikinci yatırım ne zaman başlıyor? Başka il ismi öğrenebilecek miyiz?

- Tasarladığımız programa uygun ilerlemekten son derece memnunuz. Her bölgenin kültürü ve o kültüre ait insanların farklılığını göz önünde bulundurarak 'Forum' alışveriş ve yaşam merkezleri konseptini yaratan Multi Turkmall, Türkiye'de ve sektöründe lider firma olma yolunda devam edecek. Multi Turkmall olarak, planladığımız 22 projeyi 2012 başında tamamlamış olmayı hedefliyoruz. Ege'ye gelince... İzmir'e ikinci tesisimizin inşaatının 2009 sonunda başlayacağını söyleyebirim. Belki 2010 başına sarkabilir. Ama daha geç olmaz. Ancak yeni yatırımlar için söylenen her söz birtakım spekülasyonlara neden oluyor ki, bunu çok doğru bulmuyoruz...

TÜMÜNÜ GÖSTERSONRAKİ SAYFA HABERİN DEVAMI:   1  |   2
http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirden-sonra-sira-aydin-forumda_63832.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!