Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmirdeniz Projesi’ne Bakanlık Onay Verdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin İzmirdeniz Projesi’nde yeniden düzenlenen planlar, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylayarak askıya çıkarıldı.

yapi.com.tr
İzmirdeniz Projesi’ne Bakanlık Onay Verdi

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Körfez ile kenti buluşturma çalışması olan İzmirdeniz Projesi’nde mahkemenin iptal ettiği 4. Bölge Üçkuyular-Konak kesiminin planlarının yeniden düzenlenmesinin ardından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından onaylayarak askıya çıkarıldı.

BirGün’den Aycan Karadağ’ın haberine göre; onaylanan planda, İnciraltı Marina Kavşağına ve tramvay güzergâhına ilişkin düzenlemeler imar planına aktarıldığı, kentin atıksu alt yapısına hizmet vermek üzere teknik altyapı alanları belirlendiği ve mahkeme kararlarında belirtilen hususlar yerine getirildiği ifade edildi.

Mevcut imar planında İnciraltı Marina Kavşağı alt geçit olarak yer alıyordu. Ancak; İzmir Büyükşehir Belediye Başkanlığı Ulaşım Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan proje değişikliği kapsamında Marina Kavşağı köprülü kavşak düzenlemesi olarak yeniden düzenlendi. İnciraltı Marina Kavşağı projesindeki yeni düzenlemeler ve bu doğrultuda Konak tramvayı güzergâhında yapılan değişiklikler imar planına aktarıldı.

Plan değişikliğinde; İnciraltı Marina Kavşağı projesindeki yeni düzenlemeler ve bu doğrultuda Konak tramvayı güzergâhında yapılan değişiklikler imar planına aktarıldı.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirdeniz-projesine-bakanlik-onay-verdi_182361.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!