Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İzmir'e Ayrılan Bütçe Projeleri Erteliyor

TCDD ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün İzmir için planladığı projelere 1000 TL ve 3 bin TL gibi sembolik bütçe ayıran hükümet; tarım, üretim, sulama ve baraj projelerine de kısıtlı bütçe ayırdı. 2022 yatırım programı kapsamında, 4 milyar 282 milyon lira maliyet bedeli olan beş proje için sadece 47 milyon tutarında ödenek çıkardı.

yapi.com.tr
İzmir'e Ayrılan Bütçe Projeleri Erteliyor

Türkiye’nin üçüncü büyük ili ve ülkenin en önemli üretim merkezlerinden bir tanesi olan İzmir’e hükümetin 2022 yatırım programı kapsamında, tarım ve hayvancılık alanında sadece beş projeye 47 milyon tutarında bütçe ayrıldı. Ege’nin verimli ovaları ve tarım arazilerine can suyu olacak pek çok önemli yatırım sonraki yıllara ertelenirken gerek Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü, gerekse Tarım, Hayvancılık ve Orman Bakanlığı’nın sunacakları destekler oldukça kısıtlı kaldı.

Cumhuriyet’ten Erman Şentürk’ün haberine göre; toplam bütçesi 2 milyar 266 milyon 780 bin lira olan Küçük Menderes ve Beydağ’da 19 bin 650 hektar araziye su verecek projeye 1 milyon lira, 1333 hektar alana su getiren 354 milyon 476 bin liralık Kemalpaşa Yiğitler Barajı projesine 20 milyon liralık ödenek harcanması öngörüldü.

Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilecek her iki projenin tamamlanması da 2022 yılı sonrasına ertelenirken benzer kaderi paylaşan Bakırçay Havzası’nda 11 bin 845 hektarlık araziye su taşıyacak 1 milyar 253 milyon lira bütçeli projeye 25 milyon lira, toplam 126 milyon lira bütçeli Bergama Bölümçam Gölet ve Sulama Projesi’ne de sadece 1 milyon lira ödenek ayrıldı. Tarım ve Orman Bakanlığı’nın kente yapacağı tek büyük yatırım olan Jeotermal Sera Organize Sanayi Bölgesi Projesi ise daha başlamadan ertelendi. Toplam 285 milyon 126 bin liraya mal olacak ve 3 milyon metrekarelik alanda kurulacak ileri teknolojili tarım yatırımına bu yıl sadece 2 bin lira harcanacak.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmire-ayrilan-butce-projeleri-erteliyor_189243.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!