Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir'in Su İhtiyacına Altın Arama Engeli

Çamlı Barajı Projesi'ne ÇED raporu verilmeme nedeninin bölgede şimdilik durdurulan altın arama çalışmaları olduğunu savunan Kocaoğlu "İzmir'in suya ihtiyacı var. İzmir'de merkezi hükümetimiz turizmi geliştirmek istiyor. Bakanlarımız gelip 75 bin yatak öngörüyor. Su olmazsa turizm de olmaz. Burada altın arayıp daha sonra deniz suyunu arıtıp turizme

Sabah Gazetesiİzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu İzmir'in bu yıl ciddi kuraklık sıkıntısı çekeceğini söyledi ve çözüm için önerdikleri 3 baraj projesinin Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından reddedilmesine tepki gösterdi.

İzmir'in en az 1 aylık su ihtiyacını karşılayacak olan Çamlı Barajı Projesi'ne ÇED raporu verilmeme nedeninin bölgede şimdilik durdurulan altın arama çalışmaları olduğunu savunan Kocaoğlu "İzmir'in suya ihtiyacı var. İzmir'de merkezi hükümetimiz turizmi geliştirmek istiyor. Bakanlarımız gelip 75 bin yatak öngörüyor. Su olmazsa turizm de olmaz. Burada altın arayıp daha sonra deniz suyunu arıtıp turizme vermek gibi bir şey olamaz" dedi.

Geçen yıl 126 milyon metreküp olan Tahtalı Baraj havzasında şuan 74 milyon metreküp su bulunduğunu belirten Kocaoğlu 21 milyon metreküp su tutacak olan Çamlı Barajı için Çevre ve Orman Bakanlığı'nın çeşitli gerekçeler sunarak ÇED raporu vermediğini anlattı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-su-ihtiyacina-altin-arama-engeli_61754.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!