Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzmir'in Yeni Haritası Çıkarılacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan belde ve ilçelerin 1/5 binlik planlarını yapmak ve sağlıklı verilere ulaşmak için Yıldız Teknik Üniversitesi'yle protokol imzaladı.

Zaman Gazetesi
İzmir'in Yeni Haritası Çıkarılacak

SPAN lang=EN> İzmir Büyükşehir Belediyesi, yeni bağlanan belde ve ilçelerin 1/5 binlik planlarını yapmak ve sağlıklı verilere ulaşmak için Yıldız Teknik Üniversitesi'yle protokol imzaladı.

Çetin Emeç Toplantı Salonu'ndaki imza töreninde konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, haritalamanın önemine değindi. Kocaoğlu, "Haritalar, bir şehir için vazgeçilmezdir. Hem kanal, arıtma, metro gibi teknik çalışmaları yapacak personelin bilgiye sağlıklı ulaşmasını sağlamak hem de İzmir'in, İzmirliler'in hakettiği projeleri yapmak görevimiz" dedi. Yıldız Teknik Üniversitesi Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Alkış da böyle bir projeyi gündeme aldığı için Başkan Kocaoğlu'na teşekkür etti. Alkış, "Başarılı bir şehir yönetimi için bu bilgilere hakim olmak gerekir" şeklinde konuştu. Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Ölçme Tekniği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Aydın da bu projeyle bütün mühendislik ve planlama çalışmalarının altyapısının elde edileceğini söyledi.

Bu projeyle bölgedeki bütün resmi kuruluşların ve özel sektörün çalışmalarında ciddi bir rahatlama olacak. Proje, Emlak Yönetimi Daire Başkanlığı'na bağlı Harita Şube Müdürlüğü tarafından kontrol edilecek ve yürütülecek. Danışmanlığını ise Yıldız Teknik Üniversitesi Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği Bölümü Ölçme Tekniği Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ömer Aydın, Yrd. Doç. Dr. Engin Gülal, Fotogrametri ve Uzaktan Algılama Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayhan Alkış ve Yrd. Doç. Dr. Naci Yastıklı önderliğindeki öğretim elemanları üstlenecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izmirin-yeni-haritasi-cikarilacak_61819.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!