Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzocam Camyünü Üretiminde de Söz Sahibi

2007 yılında Tarsus Camyünü Üretim Tesisleri’nin kapasitesini artıran İzocam, camyünü üretimini yüzde 100 artırdı. Türkiye’de camyünü üretiminde pazar lideri olan İzocam, Tarsus Camyünü tesislerinde yılda 55 bin ton camyünü üretiyor. İnorganik bir hammadde olan silis kumunun 1200°C-1250°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu elde edilen

yapi.com.tr
İzocam Camyünü Üretiminde de Söz Sahibi

2007 yılında Tarsus Camyünü Üretim Tesisleri’nin kapasitesini artıran İzocam, camyünü üretimini yüzde 100 artırdı. Türkiye’de camyünü üretiminde pazar lideri olan İzocam, Tarsus Camyünü tesislerinde yılda 55 bin ton camyünü üretiyor.

İzocam Camyünü Tesisleri’nde ürünler, kullanım yeri ve amacına göre farklı boyutlarda, farklı teknik özelliklerde, üretiliyor. Camyünü ürünleri değişik kaplama malzemeleri ile; çatı şiltesi, rulopan, mertek arası şiltesi, asmatavan, dupan, cephepan, yalı camyünü, duvar levhası, optimum, izopan, akustik, klima şiltesi, klima levhası, prefabrik klima kanalı, prefabrik boru, kolektör şilte ve levhası, vana ceketi, iğnelenmiş camyünü şilte olarak bir çok farklı çeşide ayrılıyor.
 
İnorganik bir hammadde olan silis kumunun 1200°C-1250°C’de ergitilerek elyaf haline getirilmesi sonucu elde edilen camyünü maddesi ısı yalıtımı, ses yalıtımı ve akustik düzenleme ile birlikte yangın güvenliği de sağlıyor. İzocam, üretimde kullandığı ham maddenin neredeyse tamamını yerli tedarikçilerden sağlayarak ülke ekonomisine de katkı sağlıyor.

Düşük ısı iletim katsayısına sahip İzocam camyünü ürünler, duvarların dışında (cam, metal vb. kaplama altında) veya içeride, iç bölme ve komşu duvarlarda, merdiven ve asansör boşluklarına bitişik duvarlarda, ahşap oturtma çatılar, metal çatılar ve sandviç çatılarda, ahşap karkas binaların içten ısı ve ses yalıtımı uygulamalarında, tavuk çiftlikleri ve hayvan barınaklarında kullanılıyor. Ayrıca TS EN 13501-1’e göre 'yanmaz malzemeler' olan A sınıfında yer alıyor. Zamanla bozulma, çürüme, küf tutma, korozyon ve paslanma yapma gibi etkenlere maruz kalmayan İzocam camyünü ürünler, böcekler ve mikroorganizmalar tarafından da tahrip edilemiyor.

İzocam camyünü ürünler, Saint-Gobain Isover Fransa lisansı Tel prosesi ile BVQI tarafından verilen ISO 9001 Kalite Güvence Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi ve OHSAS 18001 İşçi Sağlığı ve İş Güvenliği Yönetim Sistemi Sertifikalarına sahip tesiste üretilmektedir. TS 901-1 EN 13162 Standardına da tabi İzocam camyünü ürünler, Yapı Malzemeleri Yönetmenliği (89/106/EEC) çerçevesinde CE işareti taşımaya da haiz.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-camyunu-uretiminde-de-soz-sahibi_62520.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!