Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzocam ve Knauf' tan Everest Yalıtım Sistemleri

Türkiye'nin yalıtım devi İzocam ve akıllı duvar sistemlerinde dünya markası Knauf, uzmanlıklarını ses, ısı ve yangın dayanımı gibi üç temel soruna

yapitr/Murat Uymuşlar
İzocam ve Knauf' tan Everest Yalıtım Sistemleri

b>Türkiye'nin yalıtım devi İzocam ve akıllı duvar sistemlerinde dünya markası Knauf, uzmanlıklarını ses, ısı ve yangın dayanımı gibi üç temel soruna aynı anda çözüm getiren bir ilkte birleştirdi:
Everest Yalıtım Sistemleri

Koç Topluluğu'nun lider markalarından İzocam ile Alman devi Knauf , uzmanlıklarını birleştirerek Türkiye yalıtım sektöründe bir ilke imza attılar. Knauf'un Alçıpan'ı ile İzocam'ın Çift Yoğunluklu Taşyünü ürününün birlikteliğinden doğan Everest Yalıtım Sistemleri ; ses, ısı yalıtımı ve yangın güvenliği ihtiyacına aynı anda cevap veren tek çözüm olarak pazara sunuldu.

Alanlarındaki tartışmasız uzmanlıklarını, fark yaratan bir çözümde buluşturan İzocam ve Knauf, yeni sistemlerini anlattıkları toplantıda Everest Yalıtım Sistemleri'nin hayata değer katmak anlamında inşaat sektöründeki gerçek bir devrim olduğunu belirtti.

Everest Yapı Sistemleri nasıl doğdu?
Ülkemizde son yıllarda, dünyada ise çok uzun zamandır yapı sektörünün tercih ettiği, ara bölme olarak da adlandırılan hafif bölme duvar sistemlerinin kullanımı; hem yapı, hem de yaşam kalitesi için birçok avantaj sunuyor. Geleneksel duvardan 10 kat daha hafif olan bu sistem, hafifliği ve esnek yapısı sayesinde binaların depremden daha az etkilenmesini sağlıyor.

Knauf Alçıpan'ın, Türkiye'de sadece İzocam tarafından ve ilk defa Everest için üretilen Çift Yoğunluklu Taşyünü ile buluşması sektördeki ideal yalıtım sisteminin doğmasını sağladı. Everest Yalıtım Sistemleri adı altında piyasaya sürülen bu paket , bütün bu faydaların ulaştığı zirveyi temsil ediyor.

Everest ile yalıtımda zirve...
Everest Yalıtım Sistemleri'nin sektöre ve tüketicinin hayatına kattığı artı değer çok kısa süre içerisinde vazgeçilmez olacak. Everest'in inşaat sektöründe gerçekten bir zirve olacağına duyulan inancın arkasında sistemin sunduğu rakipsiz avantajlar yer alıyor: Everest 30-180 dakika arasında değişen yangın dayanımlarına, 41-60 db arasında değişen ses geçiş kaybına ve 1.2-2.75 m2K/W arasında değişen ısı yalıtım direncine sahip. Alışılagelmiş duvar sistemlerinden 10 kat daha hafif olan Everest, binanın taşıyıcı sistemlerine ekstra yük getirmez ve binanın hareketlerine de uygunluk gösterir. Bu nedenle depreme daha dayanıklı binaların yapımında bu sistem önemli bir yer tutmaktadır. Everest hem yapım aşamasındaki, hem de içerisinde yaşanılan binalara güvenilir, hızlı ve ekonomik biçimde uygulanabilir. Montajı oldukça pratik ve temizdir. Üzerine boya, duvar kağıdı, karo ve fayans uygulamaları yapılabilen Everest elektrik, su, atık su gibi tesisatları da gizleyebilmektedir. Everest evlerden alışveriş merkezlerine kadar uzanan oldukça geniş bir yelpazede her türlü yaşam alanında en ideal yapı ve yalıtım çözümlerini sunmaktadır.

Fonksiyonel ve Estetik Çözüm
Ses, ısı yalıtımı ve yangın dayanımı için tüm çözümleri bünyesinde barındıran Everest, bu sayede tüketicinin ihtiyaçları doğrultusunda şekillenen kullanım biçimleri yaratıyor. Bu biçimler, tamamen dekoratif ihtiyaçlardan farklı yalıtım ihtiyaçlarına kadar uzanıyor.

Örneğin, Everest Sistemi daireler arası ses dolaşımını kesmek ya da ev sinema sistemlerinin bulunduğu alanları gerçek bir sinema atmosferine dönüştürerek surround sistemleri rahatlıkla kullanmak veya kesintisiz uykunun zihinsel gelişimine büyük katkı sağladığı bebeklerin odalarında ses yalıtımı için kullanmak mümkün. Ses yalıtımı ile ofislerde de başarılı sonuçlar almak ve geniş alanları ses yalıtımı yapılmış odalara ayırarak verim artırmak da söz konusu. Tüketicilerin ihtiyaçları ve yaratıcılıkları, Everest Yalıtım Sistemleri ile başarılı sonuçlara dönüşüyor.

Isı yalıtımı ise enerji tasarrufu ve kaliteli yaşam anlamında artık tüm binalar için sağlanması gereken bir standart olarak karşımıza çıkıyor. Yeni veya mevcut binalarda bu anlamdaki eksiklikleri doldurmak için de Everest ekonomik ve pratik bir çözüm olarak karşımıza çıkıyor.

Yangın güvenliği özellikle alışveriş merkezleri, okullar, hastaneler ve iş merkezleri gibi büyük ve çok kullanıcılı alanlarda yaşamsal önem taşıyor. Güçlü yangın dayanımı ile hayat kurtaran Everest, bu anlamda hem bu tip alanlar, hem de yerleşim birimlerinde olmazsa olmaz güvenlik önlemleri arasında da yer alıyor.

Everest Yalıtım Sistemleri'nin tüm faydaları ve bu sistemle yaratılabilecek çözümler tüketiciler tarafından tam olarak anlaşıldığı takdirde, profesyoneller için de önemli kolaylıklar doğuracaktır.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-ve-knauf-tan-everest-yalitim-sistemleri_13335.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!