Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

İzocam Yarışması'nın Kazananları Uluslararası Finalden de Ödülle Döndü

16. İzocam Öğrenci Yarışması’nın Beyaz Rusya’da gerçekleşen uluslararası finalinde ülkemizi temsil eden Ferhat Bulduk (YTÜ) ile Ayça Yazıcı’nın (İTÜ) projesi Jüri Özel Ödülü almaya hak kazandı.

yapi.com.tr
İzocam Yarışması'nın Kazananları Uluslararası Finalden de Ödülle Döndü

İzocam’ın sosyal sorumluluk bilinciyle hayata geçirdiği ve üniversite öğrencilerine büyük fırsatlar sunan İzocam Öğrenci Yarışması’nın uluslararası finali 25-28 Mayıs 2016 tarihlerinde Beyaz Rusya’nın başkenti Minsk’de gerçekleştirildi.

23 ülkeden 54 projenin yer aldığı yarışmada öğrenciler, Beyaz Rusya’nın Brest şehrinin sosyal, kültürel ve iklimsel özelliklerini düşünerek bir yaşam alanı geliştirdi. İki aşamada gerçekleşen yarışmaya Türkiye’den de 3 proje katılım gösterdi.

Yarışmanın sonucunda Türkiye'yi temsil eden ekiplerden Yıldız Teknik Üniversitesi Bina Araştırma ve Planlama bölümünden Ferhat Bulduk ile İstanbul Teknik Üniversitesi Mimari Tasarım bölümünden Ayça Yazıcı’nın projesi Jüri Özel Ödülü'ne layık görüldü.

Yedi yıldır Isover ile uluslararası bir boyut kazanan İzocam Üniversite Öğrencileri Yalıtım Yarışması’nın finalistleri üçüncü kez Jüri Özel Ödülü'nü ülkemize kazandırdı.

Yarışmada Bulgaristan birinci olurken, Güney Afrika ikinci, Romanya ise üçüncü oldu. Belarus, Finlandiya, Romanya ve Türkiye ise jüri özel ödülüne layık görüldü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izocam-yarismasinin-kazananlari-uluslararasi-finalden-de-odulle-dondu_144966.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!