Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İZODER, '10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda

İZODER, ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami’nin katılımıyla, KTMMOB ile imzalanan iş birliği protokolünü açıklayacak.

yapi.com.tr
İZODER, '10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda

Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nda 11-12 Nisan 2019 tarihlerinde gerçekleşecek ‘10. Enerji Verimliliği Forumu ve Fuarı’nda, KKTC Enerji ve Ekonomi Bakanı Özdil Nami; 12-13 Mart 2019 tarihlerinde İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen ve Başkan Yardımcısı Ertuğrul Şen’in, Kıbrıs Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (KTMMOB)’ni ziyareti sırasında imzalanan, ‘Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımı, Türkiye’deki Uygulamalar’ ile ilgili teknik iş birliği protokolünün detaylarını aktaracak. Fuarın birinci günü Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’in, İZODER ile birlikte yalıtımla ilgili yürütülecek kampanya hakkında açıklama yapmasının da beklendiği İZODER’in B107D numaralı standındaki buluşmada, yalıtım sektörü temsilcileri ve fuar katılımcıları bir araya gelecek.

Yalıtım sektörünü temsil eden çatı kuruluş olarak İZODER’in, Türkiye’de yalıtım bilincini yaygınlaştırmak amacıyla tam 26 yıldır faaliyet gösterdiğini vurgulayan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, ”İmzaladığımız iş birliği protokolü ile bugün dünyanın en çok konuştuğu ‘enerji verimliliği’ konusundaki birikim ve deneyimimizi, KKTC ile paylaşacağız. Ülke olarak tüketilen toplam enerjinin yüzde 40’ının binalarda israfa dönüşmesi, hepimizin cebinden para çıkması demektir. Dolayısıyla ısı yalıtımının hepimizi ilgilendiren bir boyutu var. Alacağımız önlemlerle de bu israfın önüne geçmemiz mümkün. Vatandaşı, sektör aktörlerini ve karar vericileri bu noktada bilinçlendirmeyi hedefliyor, bunun için kamuyla ortak hareket etmemiz gerektiğine inanıyoruz. İnanıyoruz ki, enerji verimliliği sağlayan ısı yalıtımı uygulamalarının, KKTC vatandaşına, sektöre ve ekonomiye katkısı büyük olacak” diye konuştu.

Binalarda Enerji Verimliliği
Fuarın ikinci günü planlanan ‘Son Gelişmelerle Enerji Verimliliği’ başlıklı oturumda ise İZODER Yönetim Kurulu Başkan Vekili Emrullah Eruslu, ‘Binalarda Enerji Verimliliğinde Isı Yalıtımının Önemi’ başlıklı bir sunum gerçekleştirecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/izoder-10-enerji-verimliligi-forumu-ve-fuarinda-_171950.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!