Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzoder 6. Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Ülkemiz yalıtım sektörünün önde gelen üretici, satıcı ve uygulayıcı firmalarını bünyesinde toplayan bir sivil toplum kuruluşu olan İZODER'in (Isı,

yapitr.comb>Ülkemiz yalıtım sektörünün önde gelen üretici, satıcı ve uygulayıcı firmalarını bünyesinde toplayan bir sivil toplum kuruluşu olan İZODER'in (Isı, Ses ve Su İzolasyoncuları Derneği) 6. Olağan Genel Kurul'u 27 Şubat Perşembe günü İstanbul Dedeman Oteli'nde yapıldı.
Başarılı geçen Genel Kurul sonucunda Dow Türkiye Ticaret Müdürü Durmuş Topçu İZODER Yönetim Kurulu Başkanı, İzocam Genel Müdürü A. Nuri Bulut Başkan Yardımcılığına seçildi.
Genel Kurul öncesi konuşan İZODER 5. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özcan, üyelerden aldıkları maddi ve manevi güçle iki yıllık dönemde etkin çalışmalar yaptıklarını belirterek, İZODER'in kamu nezdinde güvenilirliğini, saygınlığını ve etkinliğini pekiştirdiğini ifade etti. Özcan; "
Geçen dönem faaliyetlerimiz arasında yer alan İGDAŞ ile ortaklaşa yaptığımız "BİNALARDA ISI YALITIMI İLE ENERJİ TASARRUFU" konulu broşür, ilke edindiğimiz toplumdaki yalıtım bilincinin artırılmasına, sektörümüzde ticari anlamda hareketlilik sağlanmasına ve en önemlisi enerji verimliliği konusunda somut bir örnek oluşturmuştur.
İZODER, üyeleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak, sektöre duyulan güvenin artması için haksız rekabet ve ticari etik değerler konusunda da etkin olmak zorundadır" şeklinde konuştu.
Genel Kurul sonrası söz alan İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Durmuş Topçu, İZODER'in yeni dönemde çok önemli hedefleri olduğunu vurgulayarak şunları söyledi: "TS 825 Isı Yalıtımı Yönetmeliği'nin etkin bir şekilde, daha yaygın kullanımını sağlamak amacıyla çalışmalarımız olacak.
Yapı kabuğunun korozyona karşı korunması amacıyla gerekli standart ve yönetmelik faaliyetlerine devam edeceğiz. Bu konuda yeni ihale yasası şartnamesini oluşturma çalışmalarımız sürüyor.
Enerji Kanunu'nun yasalaştırılması ve mevcut konutlarda enerji verimliliğinin temini konusunda Enerji Bakanlığı, Bayındırlık Bakanlığı ve diğer sivil toplum örgütleriyle etkin bir işbirliği yapmak diğer amaçlarımız ararında yer alıyor.
Enerjinin verimli kullanımı amacıyla kamuoyunu bilinçlendirme çalışmalarını daha etkin biçimde sürdüreceğiz. Ayrıca ses yalıtımı alanında da sektörün önünü açıcı faaliyetlerde bulunmayı hedefliyoruz.
İZODER'in, belgelendirme yapan, sertifika veren bir kurum haline gelmesi için gereken adımları atıp diğer sivil toplum örgütleriyle işbirliği içinde faaliyetlerimizi sürdürmek istiyoruz."
Genel Kurul'a katılan İZODER üyesi firmaların temsilcileri daha sonra düzenlenen kokteylde biraraya gelerek sohbet etme imkanı buldular.


İZODER Yönetim Kurulu :
Durmuş Topçu - Dow Türkiye (Başkan)
A. Nuri Bulut - İzocam (Başkan Yardımcısı)
Mehmet Özcan-Canpa (Sayman)
Bülent Çolak - Sika (Üye)
Çetin Aktürk - Trakya Cam (Üye)
Korhan Işıkel - Protem (Üye)
Levent Özgür- Özgür Atermit (Üye)
Levent Ürkmez - BTM (Üye)
Murat Akın Arıkan - ThermaflexForm (Üye)
Orhan Turan - ODE (Üye)
Y.Sedat Arıman - Arı Mühendislik (Üye)

Denetim Kurulu Üyeleri:
Bülent Başar - Yapa
Levent Ünüvar - Heraklith
Tevfik Arıburnu - Arımas

http://www.yapi.com.tr/haberler/izoder-6-olagan-genel-kurulu-yapildi_3499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!