Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İzoder, 'Binalarda Enerji Verimliliği Semineri' Gerçekleştirdi

İzoder ve Uşak Belediyesi işbirliğiyle 1 Aralık 2007 tarihinde düzenlenen 'Binalarda Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımı Semineri', Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Seminerde İzoder Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez binalarda enerji tasarrufu yapmanın yılda 7 milyar dolar tasarruf getireceğinin altını çizdi.

yapi.com.tr
İzoder, 'Binalarda Enerji Verimliliği Semineri' Gerçekleştirdi

b>İZODER ve Uşak Belediyesi işbirliğiyle 1 Aralık 2007 tarihinde düzenlenen 'Binalarda Enerji Verimliliği ve Isı Yalıtımı Semineri', Uşak Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşti. Seminere Uşak Valisi Kayhan Kavas, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Başkanı Dr. Soner Aksoy, Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın, İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Veli Kemal Ceylan, daire müdürleri, oda temsilcileri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını yapan İzoder Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez, ısı yalıtımının önemine değindi. İzoder’in bugüne kadar Türkiye’de belediyelerle birçok işbirliği olduğunu belirten Ürkmez sözlerine şöyle devam etti: “Uşak Belediyesi; yerel yönetimlere, milletvekillerine ve medyaya ilettiğimiz ve yalıtım gönüllüsü olma beklentimizi içeren mektuplara yanıt vererek, konuya verdiği önemi en başından göstermiştir. Uşak’ta 1 Ocak 2006 yılından itibaren başlatılan ısı yalıtımı çalışmaları doğrultusunda bugüne kadar yaklaşık 1,5 milyon YTL’ye varan miktarda milli gelire katkı sağlanmıştır. Ülkemizde bu yöndeki ilk uygulamalar arasında yer alan ısı yalıtımı zorunluluğunun diğer illere de örnek olmasını temenni ediyoruz.”

Ürkmez, 'Binalarda Enerji Verimliliği Semineri' ile birlikte Uşak Belediyesi ile yapılan işbirliğinin diğer yerel yönetimler için örnek teşkil edeceğine inandığını ifade etti.

Konuşmaların ardından, TBMM Sanayi, Ticaret, Enerji Komisyonu Başkanı Soner Aksoy, İzoder Yönetim Kurlu Başkanı Levent Ürkmez, İzoder Genel Koordinatörü Ertuğrul Şen, İzoder Eğitim İşleri Koordinatörü Timur Diz ve EİE Genel Müdürlüğü Binalarda ve Ulaşım Enerji Verimliliği Şube Müdürü Hakkı Buyruk’a plaketlerini Uşak Valisi Kayhan Kavas, Uşak Belediye Belediye Başkanı Mesut Apaydın, Uşak Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Dekanı Veli Kemal Ceylan, Makine Mühendisleri Odası Uşak Temsilcisi Ali Azizlerlioğlu ve İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Kudret Erdem verdi.

İzoder Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez de Türkiye’de ısı yalıtımı konusunda örnek bir belediye olan Uşak’ta gösterdiği çaba ve etkili çalışma nedeni ile Uşak Belediye Başkanı Mesut Apaydın’a plaket verdi.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izoder-binalarda-enerji-verimliligi-semineri-gerceklestirdi_57808.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!