Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

İZODER'e Yeni Yönetim

Yalıtım sektörünün çatı örgütü Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) 8. Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda yeni yönetimini seçti.

yapi.com.tr
İZODER'e Yeni Yönetim

alıtım sektörünün çatı örgütü Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) 8. Olağan Genel Kurul Toplantısını gerçekleştirdi.

Türkiye’de yalıtım bilincinin ve yalıtım sektörünün geliştirilmesini misyon edinen İZODER’in 8. Olağan Genel Kurulu’nda, BTM Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez başkan, Arı Mühendislik Genel Müdürü Sedat Arıman da başkan yardımcılığına seçildi.

Öncelikli amacı, etkin ısı, su, ses, yangın ve tesisat yalıtımı ile yapıların sağlıklı, güvenli, konforlu ve enerji verimli olmasını sağlamak olan İZODER, yeni çalışma döneminde de çevre kirliliğinin ve buna bağlı küresel ısınmanın önlenmesine de katkıda bulunacak kapsamlı faaliyetler ve yeni projelerle yalıtım konusunda kamuoyunu ve sektörü bilinçlendirmeye devam edecek.

İZODER Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Levent Ürkmez toplantıda yaptığı konuşmada; İZODER’in sektörün bilirkişisi olduğunu ve bir marka olarak algılandığını ifade ederek, geçmiş yönetimin çalışmalarını da temel alarak çok başarılı faaliyetler yapmayı hedeflediklerini belirtti. Ürkmez, “Önümüzdeki 10 yılda Avrupa’dan daha çok yalıtım malzemesi tüketeceğimize inanıyoruz. Yalıtım sektörünün büyümesi, ülkemizdeki enerji açığının da kapatılması demek. İZODER olarak, yeni çalışma döneminde 12 Avrupa ülkesi arasında yer alarak yürüteceğimiz mesleki eğitim konulu AB Projesi Eutrex, bilinçlendirmeye yönelik ‘Yalıtım Yatırımdır’ kampanyası, CE işaretlemesi için onaylanmış test laboratuarı çalışmaları, sektörün gelişmesi için gerekli lobi faaliyetleri ile sektördeki haksız rekabetin önlenmesine yönelik çalışmalara ağırlık vereceğiz” dedi.

İZODER’in yürüttüğü faaliyetlerin de etkisiyle yalıtım sektörü 2006 yılında %20’lerin üzerinde büyüme gösterdi. 2005 yılında ısı yalıtım pazarı 5,0 milyon metreküp, su yalıtım pazarı ise 42 milyon metrekareye ulaşırken, 2006’da Türkiye’de ısı yalıtım pazarının 6,0 milyon mküpe, su yalıtım pazarının 54 milyon metrekareye yükseldiği görülüyor. 2006 yılında yapılmış olan yalıtım uygulamalarıyla, 500 Milyon YTL tasarruf yapıldı. Türkiye’deki tüm yapılara standartlara uygun olarak yalıtım yapıldığı takdirde, yıllık tasarruf 5.5 milyar doları bulacak.

İZODER 8. Dönem Yönetim Kurulu

1- Levent Ürkmez Başkan / BTM
2- Sedat Arıman Başkan Yrd. / ARI MÜHENDİSLİK
3- Mehmet Özcan Sayman / CANPA
4- A. Nuri Bulut Üye / İZOCAM
5- Cüneyt Dayıcıoğlu Üye / BASF YAPI KİMYASALLARI
6- Çetin Aktürk Üye / TRAKYA CAM A.Ş.
7- Durmuş Topçu Üye / DOW TÜRKİYE
8- Ferdi Erdoğan Üye / KALEKİM
9- Levent Özgür Üye / ATERMİT
10- Murat Akın Arıkan Üye / THERMAFLEX
11- Tayfun Küçükoğlu Üye / BETEK
12- Uğur Boz Üye / HAYDAR BOZ
13- Yıldırım Ulkat Üye / SANIFOAM

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/izodere-yeni-yonetim_52151.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!