Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

İZTO'nun Kruvaziyer Hedefi

İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Limanı'nın kruvaziyer turizmde ana çıkış limanı olabilmesi için kruvaziyer şirketlerine tek gece konaklamaların İZTO tarafından karşılanması teklifini ilettiklerini söyledi.

yapi.com.tr / AAİzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir Limanı'nın kruvaziyer turizmde ana çıkış limanı olabilmesi için kruvaziyer şirketlerine tek gece konaklamaların İZTO tarafından karşılanması teklifini ilettiklerini söyledi.

Demirtaş, İzmir Limanı'na yanaşan Yunanlı Louis Cruise Line şirketine ait Louis Majesty gemisinde incelemelerde bulundu. Louis Cruis Line Ticaret Müdürü Pitagoras Nagos ile bir araya gelen Demirtaş, düzenlenen toplantıda, İzmir'e geçen yıl 355 bin olan yolcu sayısının bu yıl 600 bine çıkacağını, 12 ay turizmi hedeflediklerini belirterek, gelecek dönemde Akdeniz'in yanında Karadeniz'in de gelişeceğini ifade etti. İzmir'den Suriye, Lübnan gibi bağlantılar kurma üzerinde çalıştıklarını dile getiren Demirtaş, şunları söyledi:

''İzmir'i sadece İzmir olarak görmeyin. Bölgesel bir pazar olarak görün. Türkiye pazarı olarak görün. Bölgesel pazar derken Ortadoğu ve Orta Asya'dan da yolcular gelebilir. Türk yolcuların artması için de mutlaka Türk personel alın. İzmir çıkışlı turlar için Suriye, Lübnan gibi yerlerle temaslarımız var. İzmir'i homeport yapmak için çalışıyoruz. Homeport yapınca bir gece konaklamayı biz ödeyeceğiz.''

Nagos ise Demirtaş'ın yaptığı teklifin çok cazip olduğunu belirterek, İzmir'in güvenli bir liman olduğunu, ulaşım olanaklarının çok uygun olduğunu ve son dönemde ön plana çıktığını dile getirdi. Akdeniz'de tüm kruvaziyer şirketlerinin gözünün İzmir'de olduğunu kaydeden Nagos, şöyle konuştu:

''Bir çok ülke İzmir'e yakın ilgi gösteriyor. Biz şirket olarak iyi ve kaliteli alternatifler sunuyoruz. Şu an orta boy gemilerimiz var. İzmir'deki bu trend devam ederse biz de gemileri büyütebiliriz. Bizim seferlerimiz martta başlıyor, kasımda bitiyor. Ama İzmir seferlerini kışa uzatmak istiyoruz. Çünkü Yunan adalarında kışın o kadar büyük hareket yok. 2012 ve 2013 için çalışmalar yapıyoruz. Cyristal gemisi İzmir'e 14 sefer yapacak. Ayrıca, nisan ayında Caliypso da bir sefer yapacak. İzmir'in gelişeceğine inanıyoruz. Çok fazla Türk müşterimiz var. Bu müşterilerin çoğu İzmir ve çevresinden geliyor. Türk-Yunan ticaretinin ve kruvaziyer turizmin gelişmesi için her şeyden önce buna inanmalıyız. Görüyorum ki siz inanıyorsunuz. Biz de inanıyoruz.''

ETİKETLER: kurum
http://www.yapi.com.tr/haberler/iztonun-kruvaziyer-hedefi_86543.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!