Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Japon Çelik Şirketleri İttifak Yapıyor

Japonya’da Nippon Steel, Kobe Steel ve Sumitomo Metal sermaye ittifakı kurarak, dış pazarlardaki gücünü artırmayı kararlaştırdı. Demir-çelik s

NTV-MSNBCb>Japonya’da Nippon Steel, Kobe Steel ve Sumitomo Metal sermaye ittifakı kurarak, dış pazarlardaki gücünü artırmayı kararlaştırdı.
Demir-çelik sanayiinin tüm dünyadaki krizinin de etkisiyle ihracatta ve iç piyasadaki satışlarda zorlanan Japonya’nın üç büyük çelik şirketi sermaye ittifakına gitti. Japonya’nın öndegelen çelik şirketlerinden Nippon Steel, Kobe Steel ve Sumitomo Metal Industries’in kurduğu sermaye ittifakıyla, bu şirketlerin herbiri diğerinde belirli oranda hissedar olabilecek.
Bu üç şirket, ayrıca ürün paylaşımı ve takasına da gidip, bazı üretim birimlerini bütünleştirecek, bir kısmını tasfiye edecek.
Sumitomo ve Kobe şirtetleri, uçak parçaları ve diğer ürünlerin yapımında kullanılan titanyum imalatında işbirliği yapacak.
Yeni oluşan Nippon-Sumitomo-Kobe ittifakı ile NKK ve Kawasaki Steel’in bu yılın başlarında birleşmesiyle kurulan JFE Holdings Japonya’nın iki büyük çelik devi haline geldi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/japon-celik-sirketleri-ittifak-yapiyor_2410.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!