Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

JCB Global Büyüme Planını Açıklıyor

Dünyanın en büyük özel inşaat makinaları üreticisi JCB, Çin’deki ilk fabrikasını inşa ederek 60. kuruluş yıldönümünde daha fazla global büyümeyi hedeflemektedir.

yapi.com.tr
2 JCB Global Büyüme Planını Açıklıyor

ünyanın en büyük özel inşaat makinaları üreticisi JCB, Çin’deki ilk fabrikasını inşa ederek 60. kuruluş yıldönümünde daha fazla global büyümeyi hedeflemektedir.

Çin’deki üretim merkezi olarak kullanılmak üzere Shangai’ın güneyinde yer alan Pudong’da bir arazi satın alan JCB, üretilecek ürünler konusundaki kararı ileri bir tarihte açıklayacaktır.

1979’da Delhi Fabrikas’ında üretime başlayan JCB, ayrıca Hindistan’da da büyümektedir. Şirket, Pune’de, JCB Hindistan’ın Delhi Fabrikası’ndan 1.000 mil uzakta, Mumbai Limanı’na stratejik olarak yakın konumlanmış ikinci fabrikasını kurmuştur. 16 milyon sterlin değerindeki fabrikada, üretilmiş ve makinede işlenmiş parçalar üretilecektir.

Uttoxeter, Staffordshire’da kurulacak olan ve geçen sene duyurulan yeni JCB Ağır Sanayi Ürünleri Fabrikası’na ek olarak yeni büyüme planında JCB’nin kuracağı 10’u İngiltere’de olmak üzere toplam 15 üretim tesisi yer alıyor.

Büyüme planı, JCB’nin 2004’te şirket tarihindeki en başarılı satış yılını yaşadığını ilan etmesinin hemen ardından ortaya çıkmıştır. Geçen yıl 2003’e kıyasla %23’lük bir artışla dünya satışları 37,260 makineye ulaşmıştır. JCB’nin tüm dünyadaki pazar payı da,
%8.2’den %8.6’ya çıkmış ve şirket, kazıcı-yükleyici çeşitleriyle dünya pazarındaki liderliğini korumuştur.

JCB, dünyadaki beşinci en büyük inşaat makinaları üreticisi olarak yerini korurken, satış cirosu da 1 milyar sterlin ile rekor düzeylere tırmanmıştır.

JCB ayrıca, yeniliklere dair çalışmalarını sürdürmüş ve arazide yürümesi için özel olarak tasarlanmış 4.4 litrelik yeni dizel motorun üretimini başlatmıştır. Church Broughton, Derbyshire’de JCB Güç Sistemleri Fabrikası’nda üretilen motor, zaman içinde JCB ürünlerine tatbik edilecektir. Yaklaşık 80 milyon sterline mal olan bir proje olan bu motorun gelişimi, JCB’nin tüm güç aktarma organları serisini tamamlamasına olanak sağlayacak ve diğer makine üreticilerine yapılan satışlarla JCB’nin satış kapasitesini daha da büyütmesine fırsat oluşturacaktır.

Büyüme haberi, JCB Genel Müdürü ve CEO’su John Patterson tarafından Las Vegas’ta Conexpo İnşaat Malzemeleri Ticaret Fuarı’ndaki basın toplantısında açıklanmıştır.

Basın toplantısında, JCB Başkanı Sir Anthony Bamford, oğlu Joe Bamford’un uzman zemin hafriyatçıları için bir seri ürün sunan Zemin Hafriyatı Bölümü’nün Direktörü olarak firmaya katıldığını duyurmuştur.

Ayrıca JCB Conexpo’da, bir seri mini ekskavatör, iki yeni tekerlekli yükleme kepçesi, geliştirilmiş bir kazıcı-yükleyici serisi ve yeni bir 14 tonluk sıfır kuyruk sallamalı ekskavatörünü içeren toplam 18 yeni ürünü tanıtmıştır.

John Patterson konuyla ilgili olarak: “ İşlerimiz güçlüden daha güçlüye gitmektedir. Çin ve Hindistan için açıkladığımız büyüme planları bu pazarlar büyüdükçe gelecekte oluşacak gelişim fırsatlarında JCB’nin bu durumdan yararlanmasına olanak tanıyacak şekilde avantajlı pozisyonda olmasını sağlayacaktır.

JCB, giderek güçlenmektedir ve geçen senenin tüm dünyadaki satışları şu ana kadarki en iyi satışlar olmuştur. Conexpo’da tanıttığımız yeni ürünlerle dünyada daha da büyük satışları gerçekleştireceğimize inanıyoruz.” dedi.


Editör için Notlar:

JCB Hakkında:
JCB, 23 Ekim 1945’de merhum Joseph Cyril Bamford tarafından, Uttoxeter, Staffroshire’de kiralık kapalı bir garajda ilk ürününü ürettiği zaman kurulmuştu. İngiltere, ABD, Brezilya ve Hindistan’daki üretim tesislerinin yanı sıra JCB’nin Fransa, Almanya, İtalya, Hollanda, Belçika, İspanya ve Singapur’da da bağlı kuruluşları bulunmaktadır. Şirketin 5000’den fazla çalışanı vardır ve 12 ürün serisinde 180’den fazla farklı makine üretmektedir. Avrupa’nın en büyük inşaat malzemesi üreticisi olarak JCB, İngiltere’de üretilen ürünlerinin %75’ini 140 ülkeye ihraç etmektedir. JCB, Bamford ailesi tarafından idare edilen özel bir şirkettir ve JCB Başkanı Sir Anthony Bamford, şirketin kurucusu merhum Bay JCB’nin en büyük oğludur.

SİF JCB İş Makinaları Hakkında
1956 yılında Sezai Türkeş-Fevzi Akkaya tarafından kurulan ve iş makinası sektöründe hizmet veren SİF, JCB marka iş makinalarının Türkiye’deki satış ve pazarlamasını SİF JCB İş Makinaları adı altında sürdürüyor. İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, İzmir ve Trabzon’daki satış noktaları ve 13 yetkili servisi ile SİF JCB, Türkiye’nin dört bir yanına süratli ve etkin hizmet götürüyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/jcb-global-buyume-planini-acikliyor_25307.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • jcb iş makinanızdan şikayetçiyim. 18 yıldır bu işi yapıyorum daha önce çok kullandım. kendim tercih ettim iş makinanızı aldım hiç memnun degilim. makinanızın arkasında duruyorsanız derhal ilgilenmenizi istiyorum NUR-AL İNSAAT. YANITLA
  • merhaba,reklamlarınız super, sozumuz yok,bır de sozler yerıne gelse daha guzel olurdu bence???(muşterılerınızı mağdur etmesenız) YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!