Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaçak Bina Yıkımında Facia Ucuz Atlatıldı

Okmeydanı’nda sürdürülen yıkım çalışmaları sırasında facianın eşiğinden dönüldü.

Zaman/Sait Edige
Kaçak Bina Yıkımında Facia Ucuz Atlatıldı

kmeydanı’nda sürdürülen yıkım çalışmaları sırasında facianın eşiğinden dönüldü. Üç katlı bir binanın yıkımı sırasında binanın bir bölümü yanında bulunan gecekondu üzerine devrildi.

Büyük paniğe yol açan olayda gecekondu kısmen zarar gördü. Gecekondudan şoke olmuş halde bir kadın çıkarıldı.

Keçeci Piri Mahallesi’nde geçtiğimiz perşembe günü olayların yaşandığı bölgedeki çalışmalara dün de devam edildi. Belediye ekipleri tarafından daha önce boşaltılan 4 ve 5 katlı binalar ile 2 gecekondu, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yüksek katlı bina yıkım çalışmaları iş makineleri yardımıyla gerçekleştirilirken üç katlı bir binanın yıkımı sırasında binanın bir bölümü ikamet edilen gecekondu üzerine düştü. Gecekondunun tamamen yıkıldığını zanneden çevredeki vatandaşlar büyük panik yaşarken içeride insan bulunduğunun söylenmesi heyecanı daha da artırdı. Polis ve belediye ekipleri kısmen zarar gören gecekonduya girerek içeride kimsenin olup olmadığını kontrol etti. Gecekondu içerisinden şoka girmiş bir kadın çıkartıldı. Yara almadığı belirlenen kadın için polis ekiplerince ambulans çağrıldı. Kadının durumunun iyi olduğunun belirlenmesi üzerine ambulans talebinden vazgeçildi. Yıkılan binadan kopan parçalar gecekondu bahçesindeki deponun tamamen yıkılmasına sebep oldu. Yaşanan kargaşanın ardından bazı vatandaşlar tedbir almadan yıkım yapıldığını iddia ederek belediye yetkililerine tepki gösterdi.

Yıkım çalışmalarının ilk anlarında ortalarda gözükmeyen mahalle sakinleri daha sonra sloganlar atarak kısa süreli eylem yaptı. Hükümet aleyhine sloganlar atan grup, polisin uyarısı üzerine olaysız şekilde dağıldı. Bu arada dükkanını boşaltmak için aracı ile işyerine gelen bir vatandaş polislerle girdiği tartışma neticesinde kısa süreliğine gözaltına alındı.

Geçen hafta neler olmuştu?

Beyoğlu ilçesinde, vakıf arazisi üzerine inşa edildikleri belirtilen kaçak binaların yıkımı için Keçeci Piri Mahallesi’nde vatandaşlar yıkım ekibine direnmişti. Aralarına sol gruplardan provokatörlerin de katıldığı mahalle sakinleri uzunca süre polise direndi. Zabıta ve polis ekiplerine taşla saldıran vatandaşlara polis gözyaşartıcı bomba ile karşılık vermişti. Daha sonra mahalle sakinlerinin kendi aralarından seçtikleri 5 temsilci Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ile görüşmeye gitti. Burada kendilerine yer gösterilen vatandaşlar kaçak evlerini boşaltmayı kabul etti. 27 kaçak yapı, belediyenin tahsis ettiği kamyonlarla tahliye edilmişti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kacak-bina-yikiminda-facia-ucuz-atlatildi_30781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!