Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaçak Elektrik Dağıtım A.Ş.

Adana'da yaptığı çalışmalarla kaçak elektrik kullanımını yüzde 9.78'e düşürmekle 'övünen' Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) personelinin oturduğu lojmana 'kaçak elektrik' çekildiği ortaya çıktı! Kısa adı 'TEDAŞ' olan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye bağlı Adana Bölge Müdürlüğü, bir yandan sorumluluk sahalarındaki kaçak elektrik kullanımını

Akşam Gazetesi
Kaçak Elektrik Dağıtım A.Ş.

 

 

 

 

 

 

 

 

Adana'da yaptığı çalışmalarla kaçak elektrik kullanımını yüzde 9.78'e düşürmekle 'övünen' Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş. (TEDAŞ) personelinin oturduğu lojmana 'kaçak elektrik' çekildiği ortaya çıktı! Kısa adı 'TEDAŞ' olan Toroslar Elektrik Dağıtım A.Ş.'ye bağlı Adana Bölge Müdürlüğü, bir yandan sorumluluk sahalarındaki kaçak elektrik kullanımını düşürmekle gururlanırken, diğer yandan kendi lojmanlarına kaçak elektrik veriyor. Lojmanın bulunduğu sokaktaki elektrik direğine 'kanca' atılarak çekilen kabloyla, apartmanın asansör, merdiven ve çevre aydınlatması 'bedavaya' getiriliyor.

2007'den beri 'beleş'

TEDAŞ'ın Yurt Mahallesi'nde bulunan lojmanlarında oturan bir apartman sakini, "Birer projektör gücündeki aydınlatma lambaları, akşam saat 18:00'den sabah saat 08:00'e kadar yanıyor. Apartman içindeki lambalar ve asansör bilinçsizce kullanılıyor. Kabloları 2007'de çektiler. Bazılarının evlerindeki elektriği de kaçak kullandıklarından şüpheleniyorum. Bana aylık 60 TL'nin altında fatura gelmezken, bazılarına 10-15 TL arasında gidiyor" şeklinde konuştu.

TEDAŞ Adana Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkır, geçen yıl verdiği bir brifingde, kaçak elektrik kullanımına karşı üstün bir mücadele verdiklerini, başarılı çalışmaları neticesinde önemli mesafeler kat ederek, kaçak kullanım oranını, yüzde 9.78'e düşürmenin haklı gururunu yaşadıklarını dile getirmişti.

Kaçakla Mücadele Sorumlusu bile bu lojmanda oturuyor

Skandalı öğrenen TEDAŞ Adana Bölge Müdürü Mahmut Nimet Dalkır, "Gerekli birimlere talimat verdim. Arkadaşlar herhangi bir yasadışı durum varsa gerekeni yapacak. Soruşturma başlattık" dedi. Öte yandan TEDAŞ Adana İl Müdürü ve aynı zamanda Kaçak ve Kaçakla Mücadele Bölge Sorumlusu Yusuf Ziya Karataş'ın da kaçak elektrik çekilen lojmanda oturduğu öğrenildi. Karataş, kaçak elektrik kullanımını tespit ettiklerini ve gerekli işlemleri başlattıklarını belirterek, "Usulsüzlük var. Konuyla ilgili soruşturmayı en kısa zamanda başlatacağım. Çevre aydınlatmasını sağlamak için bir kaçak hat çekilmiş" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kacak-elektrik-dagitim-a-s-_68906.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!