Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kaçak İskele Sezonu da Açıldı

Yeni turizm sezonuyla birlikte turizm merkezlerindeki sorunlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. En gözde tatil merkezlerinden Bodrum’da turizmin canlanmasıyla ortaya çıkan bu sorunlardan biri de sahilden denize uzanan iskeleler. Yapılan araştırmalarda, Bodrum ve çevresindeki 370’e yakın iskelenin yaklaşık 300’ünün kaçak olduğu belirlendi.

Cumhuriyet Gazetesi
Kaçak İskele Sezonu da Açıldı

Yeni turizm sezonuyla birlikte turizm merkezlerindeki sorunlar da gün yüzüne çıkmaya başladı. En gözde tatil merkezlerinden Bodrum’da turizmin canlanmasıyla ortaya çıkan bu sorunlardan biri de sahilden denize uzanan iskeleler.

Yapılan araştırmalarda, Bodrum ve çevresindeki 370’e yakın iskelenin yaklaşık 300’ünün kaçak olduğu belirlendi. Sahillerde yapılan iskelelerin belli bir ruhsata ve izne bağlı olduğunu anımsatan Bodrum Deniz Ticaret Odası Başkanı Gündüz Nalbantoğlu, “İskeleler için belli kurallar var ama ne yazık ki bunlara uyulmuyor. Örneğin iki iskele arasında 150 metreden az bir uzaklık olmamalı. Ruhsatlı olmalı. Biz iskeleleri kontrol edip araştıran bir merci değiliz ama yine de bize gelen şikâyetleri gerekli yerlere iletip takibini yapıyoruz. İnsanlar yetinmeyip daha fazlasını istediklerinden elimizdeki kaynakları kurutuyoruz” dedi.

Kaçak iskelelerin kamusal alanları da kapattığını ve insanların bu noktalardan denize giremediklerine dikkat çeken Mavi Yol Girişimi Sözcüsü Filiz Dizdar da “3 metrekare lokantası olan birinin 200 metrekare iskelesi var denizin içinde. Kamuya ait alanlarda insanlar denize giremiyorlar. Biz her fırsatta eylem gerçekleştiriyor, savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz, tüm hukuksal süreçleri yerine getiriyoruz. Ama yetkisini kullanmayan yetkililer yüzünden sonuca ulaşılamıyor ve sıkıntı sürüyor” diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kacak-iskele-sezonu-da-acildi_69056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!