Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

"Kadıköy Emlak Piyasası Son Üç Yılda Yüzde 75 Değer Kazandı"

Gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams, İstanbul’un yaşanabilir ilçeler listesinde ilk sıralarda yer alan Kadıköy’ün emlak piyasasını inceleme altına aldı. Son 5 yılda gayrimenkul değerlerin yüzde 100 oranında arttığı ilçe özellikle 38-45 yaş kesimin ilgisini çekiyor.

yapı.com.tr
"Kadıköy Emlak Piyasası Son Üç Yılda Yüzde 75 Değer Kazandı"

Yaklaşık 482 bin kişinin yaşadığı Anadolu yakasının en gözde ilçesi Kadıköy de kentsel dönüşüm projeleri her geçen gün hayata geçirilmeye devam ediyor. Keller Williams Cadde Danışmanı İnşaat Mühendisi Zafer Köksal, Kadıköy Bağdat Caddesi’nde birbiri ardında yenilenen binalarını değerlendirdi. Çocuklar dahil ortalama 360 bin kişinin ilçedeki kentsel dönüşümden etkilendiğini belirten Zafer Köksal, “Kadıköy, kentsel dönüşüm çalışmalarına sıklıkla rastlandığı, neredeyse her sokakta iş makinelerinin zamanla yarıştığı ilçelerin başında geliyor” dedi.

İstanbul'da Yaşam Kalitesi Araştırması’na göre yaşam kalitesi en yüksek olan ilçelerden biri olan Kadıköy’de emlak fiyatları ise özellikle 6306 sayılı Kentsel dönüşüm yasasının çıkması ile birlikte semtlere bağlı olarak son üç yıla göre yüzde 75-80 oranında artış gösterdi. Bu süreç ile birlikte eski-yeni olan daire satış fiyatları ve kira fiyatları da tırmanışa geçti.

“Metrekare fiyatı 10 bin doları buluyor”

Kadıköy ve çevresinin her zaman yatırımcılar açısından cazibesini koruduğunu belirten Zafer Köksal, şunları söyledi: “Kadıköy’ün İTO verilerine göre de en yaşanacak ilçe olması, kültür seviyesi ve sosyoekonomik derecelendirmede üst seviyede bulunması ve dolayısıyla arz-talep dengesinde talep kısmının ağır basması fiyat artışını da beraberinde getiriyor. Bu durumu da Kadıköy’ün yatırımcılar açısından da cazibe merkezi haline gelmesini sağlıyor. Bağdat caddesinde kara tarafında caddeye ve semte bağlı olarak daire satış metrekare birim fiyatı ortalama 13-15 bin TL civarında, sahil tarafında ise satış rakamları genellikle dolar bazında belirleniyor. Sahile yakınlığına bağlı olarak metrekare birim fiyatları 8-10 bin dolar civarında. Özellikle Bağdat Caddesi ve sahil tarafında yenilenen binalar çevreci özellikler taşıyan yeni binalar olarak inşa ediliyor. Ancak maalesef binaların bodrum katlarına yapılan bir ya da iki katlı kapalı otopark alanları trafik sorununu çözmeyen yönelik olsa da bu durum Kadıköy’de alışık olduğumuz bahçelerin ve ağaçlık alanları etkiliyor.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-emlak-piyasasi-son-uc-yilda-yuzde-75-deger-kazandi_132636.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!