Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

"Dövizdeki Kur Artışı Yabancı Yatırımcıyı Türkiye’ye Çekecek"

Gayrimenkul danışmanlık firması Keller Williams CEO’su Chris Heller İstanbul’da gayrimenkul danışmanlarıyla bir araya geldi. Yaptığı satışlarla sektörde rekora imza atan Chris Heller, başarısının sırlarını sektörde aktif rol oynayan gayrimenkul danışmanlarına anlatırken, Türkiye gayrimenkul piyasasıyla ilgili gözlemlerini paylaştı.

yapı.com.tr
"Dövizdeki Kur Artışı Yabancı Yatırımcıyı Türkiye’ye Çekecek"

Türkiye gayrimenkul piyasasının fırsatlarla dolu olduğunu belirten Chris Heller; “İstanbul dünyanın en güzel ve değerli şehirlerinden bir tanesi. Bu büyüleyici şehir her geçen gün büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Gözlemlediğim kadarıyla İstanbul’da ki gayrimenkul fiyatları oldukça yüksek, rakamların yüksek olması hizmet bedellerinin de yüksek olduğunu gösteriyor. Bu da gayrimenkul danışmanları için İstanbul’u kazançlı bir şehir haline getiriyor. Döviz kurundaki artışa baktığımızda ise kurda yaşanan değişiklikler özellikle yabancı yatırımcılar için fırsat olarak görülüyor. Her dönemde pazarda tehditleri ve fırsatları gözlemlemek mümkün. Piyasadaki dalgalanma Türkiye’ye özel bir durum değil, dünyanın her yerinde gayrimenkul pazarında iniş ve çıkışlar her zaman oldu ve olmaya da devam edecek. Örnek vermek gerekirse Kuzey Amerika büyük krizle mücadele ederken Keller Williams tehdit ve fırsatlara hazırlıklı olması sebebiyle bu durumu kazanca dönüştürdü ve rakipleri gerilerken Keller Williams hız kesmeden büyümeye devam etti. Dünya’nın neresinde olursanız olun, doğru zamanda doğru aksiyonları aldığınız takdirde, başarı kaçınılmaz” dedi."125 bin danışmana sahip"

Kariyeri boyunca 3 bini aşkın ev satan Chris Heller İstanbul’da Keller Williams Türkiye danışmanlarıyla bir araya geldi. Keller Williams ailesine 2004 yılında danışman olarak katılan Keller Williams CEO’su Chris Heller; “Globalde 700’den fazla bölge müdürlüğü ve 125 bin danışmanıyla Keller Williams, dünyanın en hızlı büyüyen şirketi oldu. Yılın ilk altı ayı değerlendirildiğinde satış hacmi, işlem sayısı, alınan portföy adeti, sözleşme sayısı ve hizmet bedeli başta olmak üzere 16 kategoride birinciyiz. Keller Williams danışmanları 2015 yılının ilk altı ayında 400 bin aileye gayrimenkul ihtiyaçlarında destek olarak gerçekleştirilen işlem sayısıyla bir önceki seneye oranla henüz 6 ay olmasına rağmen 2015 yılında yüzde 21 oranında artış yaşandı. Sadece haziran ayında kazanılan hizmet bedeli 672 milyon dolar oldu. ABD merkezli Ulusal Emlak Komisyoncuları Birliği'nin (NAR)’ın raporuna göre Keller Williams, rakiplerine oranla 4 kat fazla büyüyerek sektörde bir fark daha yarattı ve bu başarıyı hep birlikte sağladık. Türkiye’de ise hedef 2025 yılında 7 ila 10 bin arasında danışmana sahip olmak. Bu rakam ülkede toplam gayrimenkul danışmanlığı yapan kişi sayısından bile fazla olabilir fakat gelişen ve büyüyen Türkiye için bu imkansız bir hedef değil” dedi.


Keller Williams’ın kurucularından Gary Keller’ın da belirttiği gibi gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren bir eğitim ve koçluk firması olan Keller Williams, 2014 yılında Training Magazine tarafından tüm sektörler içinde en iyi eğitim veren şirket seçildi. Sektördeki diğer franchise şirketlerinden farklı sistem ve modellere sahip olan benzersiz Keller Williams modeli, doğru insanlar ile uzun soluklu iş birliği yapmayı ve başarıya giden yolda birlikte yürümeyi esas alır. Her zaman danışmanlarını şirketin önünde tutan yapısı da Keller Williams’ın sektördeki diğer oyunculardan farklı bir yerde konumlanmasını sağlıyor.

Türkiye’de 2015 yılının ilk altı ayında danışmanlara 144 gün 580 saat eğitim verildiğinin altını çizen Keller Williams CEO’su Chris Heller; “ 2013 yılında faaliyete giren Türkiye’de 2014 yılında 16 farklı başlıkta 255 gün, 630 saat eğitim verildi. 2015 yılında bu rakam daha da artacak. Keller Williams yapısında eğitim gerçekten çok önemli ve vazgeçilmez bir yere sahip" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dovizdeki-kur-artisi-yabanci-yatirimciyi-turkiyeye-cekecek_133921.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!