Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy Trafiği Rahatlıyor

İstanbul'un ulaşım sorunlarını çözmede karalı adımlar atan ve büyük yatırımlar gerçekleştiren Başkan Gürtuna, "Yoğurtçu Çayırı Caddesi, Münir Nuret

İBBb>İstanbul'un ulaşım sorunlarını çözmede karalı adımlar atan ve büyük yatırımlar gerçekleştiren Başkan Gürtuna, "Yoğurtçu Çayırı Caddesi, Münir Nurettin Selçuk Caddesi Köprü ve Karayolu Bağlantı Yolu İnşaatı"nın temelini atıyor.

İstanbul'un nüfus yoğunluğu fazla olan ilçelerinden Kadıköy'ün trafik yükünü rahatlatmak amacıyla temeli atılacak olan "Yoğurtçu Çayırı Caddesi, Münir Nurettin Selçuk Caddesi Köprü ve Karayolu Bağlantı Yolu İnşaatı" tamamlandığında Kadıköy yeni bir anaartere kavuşmuş olacak.

Şu an Kadıköy İskele Meydanı'ndan, Üsküdar yönüne giden araçların kullandığı tek anaarter olan İskele Caddesi'nin, Kadıköy'ün konumu ve barındırdığı nüfus yoğunluğu nedeniyle yetersiz kalması ve araçların Kadıköy merkezinden çıkışlarında alternatif olarak Moda'yı dolaşarak çıkmaları nedeniyle bölge trafiğinde büyük karmaşa yaşanmaktaydı. Özellikle Şükrü Saraçoğlu Stadı'nın bulunduğu nokta ve stadda müsabaka olduğu günlerde ve Salı-Cuma günleri Kadıköy'ün girişinde kurulan pazarlar nedeniyle de Kadıköy trafiği içinden çıkılmaz hale gelmekteydi. Bu nedenle, İstanbul'un hareketli nüfusu fazla olan Kadıköy İlçesi'ne yapılacak bu yol ile Kadıköy İskelesi ile Fenerbahçe-Kalamış arasında kesintisiz ulaşım sağlanacak ve ilçenin trafik akışı düzene girecek. Ayrıca, bu çalışma ile herhangi bir doğal afet anında ilçenin, diğer ilçelere bağlantısının sağlanması da amaçlanıyor. Bu projenin bedeli yaklaşık 6 trilyon.

Geçtiğimiz yıl Mayıs ayında GÜNAY İnşaat Firması'na ihale edilen çalışma kapsamında;
190 m. uzunluğunda (2x2) kompozit köprü,
22 m. genişliğinde ve 800 m. uzunluğunda 2 x 2 şeritli bağlantı yolu,
300 m. yağmur suyu kanalı,
250 m. atıksu kanalı, yapılacak.

Yol, Yoğurtçu Parkı'nın hemen yanından Kurbağalıdere üzerinden geçerek, Fenerbahçe Sosyal Tesisleri'nin yanından Kalamış'a bağlanacak. Böylece, Kadıköy'ün merkezinden çıkmak isteyen araçlar, Sahil Yolu'na bağlanıp, Şükrü Saraçoğlu Stadı ve Salı Pazarı'nın bulunduğu bölgedeki trafiğe girmeden rahatlıkla Kadıköy'den çıkabilecekler.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoy-trafigi-rahatliyor_3213.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!