Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Kadıköy’de Duvarları Renklendirecek İki Mural Belli Oldu

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenecek Muralist Kadıköy Festivali öncesinde bu yıl iki çalışma halk oylamasına sunulmuştu. Oylamada 1929 yılında Mustafa Kemal Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayı’nda karşılanışının yer aldığı “Atatürk Dolmabahçe Sarayı”nda adlı duvar resmi birinci oldu.

yapi.com.tr
Kadıköy’de Duvarları Renklendirecek İki Mural Belli Oldu

Kadıköy Belediyesi binası duvarına resmedilecek Atatürk temalı duvar resmi için yapılan oylamaya 20 bin 652 kişi katıldı. Mustafa Kemal Atatürk’ün Dolmabahçe Sarayında karşılanışının yer aldığı resim 6 bin 811 oy alarak birinci oldu.

Kadıköy Belediyesi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenecek Muralist Kadıköy Festivali kapsamında; 16 Temmuz günü sonlandırılan oylama sonucu Atatürk’ün mavi takım elbiseli, beyaz fötr şapka ile yürürken resmedildiği çalışma Ressam Nazife Bilgin Hazar tarafından Kadıköy Belediyesi’nin duvarına uygulanacak. Resmin çizimine 1 Ekim’de başlanacak ve çalışmanın 29 Ekim’de tamamlanması bekleniyor. Oylamadaki “Atatürk Çiftlikte Denetimde” temalı öneri 4.821 oy alırken, “Atatürk Cumhurbaşkanı Seçildi” temalı öneri ise 1.999 oy aldı.Kolombiya Temalı Murallar Yarıştı
Halk oylamasına sunulan diğer murallar ise Vertigo Graffiti ekibinin imzasını taşıyan Kolombiya temalı murallar oldu. Kolombiya Elçiliği ile ortak yürütülecek çalışma için ‘Kahve Tarlalarında Çocukluk’ temalı öneri 2.965 oy alırken, ‘Yaşam Yılları’ temalı öneri 2.058, ‘Kahvenin Geleceği’ temalı öneri 1.998 oy aldı.  Kahve Tarlalarında Çocukluk 6-14 Eylül tarihleri arasında Kadıköy Belediyesi binasında resmedilecek.