Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy’de Hükümete Yeşil Alan Tepkisi

Hükümetin, kaynak yaratmak için varolan yeşil alanları, konuta açacak kararlar alması tepki topluyor. Maliye Bakanlığı’nın, İstanbul Kadıköy

NTV-MSNBCb>Hükümetin, kaynak yaratmak için varolan yeşil alanları, konuta açacak kararlar alması tepki topluyor.

Maliye Bakanlığı’nın, İstanbul Kadıköy’ün en önemli yeşil alanları olan toplam 70 dönümlük iki kamu arazisini konut alanı olarak satışa çıkarması, Kadıköylüleri ayağa kaldırdı.

Sokaklara dökülerek Başbakan’a seslenen Kadıköylüler ilçelerinin ortasındaki “iki oksijen havzasının” tehdit altında olduğunu belirtiyorlar. Kadıköylülerin oksijen havzası olarak korumaya alınmasını istedikleri bölgeler ise Bağdat Caddesi’ndeki, 22 dönümlük Tarım İl Müdürlüğü ve 45 dönümlük Meteoroloji Bölge Müdürlüğü arazileri.
Maliye Bakanlığı, gelir sağlamak amacıyla bu alanları gelecek hafta ihale ile satışa çıkaracağını açıkladı. Bu karar tepkileri de beraberinde getirdi. Tepkiler bu alanların yapılaşmaya açılacak olmasına karşı birleşiyor.
Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk de bu arazilerin imara açılmasının kenti katletmekle eşdeğer olduğunu belirterek “Plancılığa kent yaşamına uymuyor” dedi. Önce sivil bir eylemle seslerini duyuran Kadıköy’lüler ardından da gelecek hafta yapılacak ihaleleri durdurmak için, Bölge İdare Mahkemesi’ne suç duyurusunda bulundu.

ETİKETLER: yeşil
http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoyde-hukumete-yesil-alan-tepkisi_16688.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!