Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadıköy’de Tehlike Arz Eden Metruk Binalar Sırayla Yıkılacak

Kadıköy Belediyesi, ilçe sınırları içinde yer alan sahipsiz ve yıkılma tehlikesi bulunan metruk binaları yıkmaya başladı.

Zamanadıköy Belediyesi, ilçe sınırları içinde yer alan sahipsiz ve yıkılma tehlikesi bulunan metruk binaları yıkmaya başladı.

Kadıköy Belediyesi İmar Müdürü Sadık Kayhan, ilk olarak Hasanpaşa ve Acıbadem mahallelerinde tespit edilen metruk binaları yıkacaklarını anlatarak, çevreye tehlike saçan, bakımsız, sahipsiz ya da sahipleri ilgisiz olduğu için farklı amaçlarla kullanılan binaların yıkımlarını gerçekleştireceklerini söyledi. Kadıköy’de 80’i tarihî köşk olmak üzere 300 civarında metruk bina bulunduğunu ifade eden Kayhan, “Kadıköy’de şehre yakışmayan, çevre için tehlike arz eden binaların yıkımına Hasanpaşa Mahallesi Kuyu Sokak’ta başladık. Çalışmalar, Hasanpaşa ve Acıbadem mahalleleri ile başlayıp Kadıköy sınırları içindeki diğer mahallelerde de devam edecek. Yıkımdan önce, uzun süredir kullanılmayan ve çevre için tehlike arz eden metruk binalar İmar Müdürlüğü’nce belirlenerek bina sahiplerine önceden gerekli uyarılar yapıldı. Ancak uyarılara rağmen binasını yıkmayan ve tamir etmeyen kişilere İmar Kanunu gereği ceza kesilerek yıkımı başlattık.’’ dedi. Kayhan, şehir mimarisine yakışmayan görüntüler oluşturan bu mekanların, aynı zamanda kötü niyetli kişiler ile “tinercilerin’’ kullandıkları mekanlar haline geldiği için sokak sakinlerini tedirgin ettiğini vurgulayarak, “Kadıköy’ü bu sağlıksız binalardan kurtaracağız.’’ diye konuştu. Tarihî 80 yapıyla ilgili ise Anıtlar Kurulu kararını beklediklerini kaydeden Kayhan, tarihî binaların da yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldığını ve önlem alınması gerektiğini söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadikoyde-tehlike-arz-eden-metruk-binalar-sirayla-yikilacak_28616.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!