Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kadir Topbaş Hakkında Suç Duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal itfaiyecilik hizmetinin ''taşeronlara bırakılamayacak'' kadar önemli bir hizmet olduğunu belirtti.

NTV
Kadir Topbaş Hakkında Suç Duyurusu

CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş hakkında, İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundu. CHP İstanbul Milletvekili Çetin Soysal itfaiyecilik hizmetinin ''taşeronlara bırakılamayacak'' kadar önemli bir hizmet olduğunu belirtti. Sorumluların, bu hizmeti taşeronlara vererek, sorumluluğu üstlerinden attıklarını düşündüklerini savunan Soysal, şunları söyledi:

''İtfaiye taşeronlaşamaz. İhale, yayın yasağı olan Deniz Feneri iddianamesinde isimleri bulunan Zekeriya Karaman'la, İsmail Karahan'ın şirketleri tarafından alınmış bir ihaledir. Bu ihalede bir ayrıcalık yapılmıştır. Şartnamenin maddeleri, bu kişilerin sahip oldukları firmalar ihaleyi alsın diye düzenlenmiş ya da çiğnenmiş. Örneğin, şartnamenin 12. maddesinde, 'Konsorsiyum olarak ihaleye girilmez' deniliyor. Bu iki şirket bir araya geldiği zaman 'konsorsiyum' oluyor. Bu bile bir usulsüzlüktür. Yine şirketin bu işleri daha önce yapmış olması, altyapısı, bilgi birikimi ve deneyimi olması gerekir. Bunların hiçbiri yok. Bu 'adrese teslim' olarak yapılan bir ihaledir.''

CHP'li Soysal, itfaiyecilerin sendikalı oldukları için işlerinden atıldıklarını, çalışanlar üzerinde büyük bir baskı kurulduğunu ve işçilerin, sözleşme imzalamaya mecbur bırakıldığını öne sürdü. İstanbullunun alın terinin, emeğinin yok edildiğini ve sömürüldüğünü iddia eden Soysal, ''Bugün başta Kadir Topbaş olmak üzere, encümen üyeleri ve itfaiye daire başkanı hakkında 'görevlerini kötüye kullandıkları' ve 'ihaleye fesat karıştırdıkları' için suç duyurusunda bulunuyorum'' dedi.

Soysal, daha sonra İstanbul Cumhuriyet Savcılığı'na dilekçesini verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kadir-topbas-hakkinda-suc-duyurusu_75989.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!