Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Kuzey Irak Mobilyada Türk...

Kale Grubu, Yapı Sektörünün En Büyük Konsept Mağazasıyla Erbil’de

Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Erbil mağazasının açılışı nedeniyle Irak’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, sektörün bölgedeki en geniş ürün yelpazesine sahip ilk ve tek mağazasını Kuzey Irak’ta açmaktan gurur duyduklarını söyledi. Irak ve Türkiye ilişkilerinin önemli olduğunu vurgulayan Okyay, Kale Grubu olarak Irak’ta ortak bir

yapi.com.tr
1 Kale Grubu, Yapı Sektörünün En Büyük Konsept Mağazasıyla Erbil’de

Kale Grubu, Kuzey Irak’ta yapı sektörünün en büyük konsept mağazasını, Erbil’de açtı. Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay, Erbil mağazasının açılışı nedeniyle Irak’ta bulunmaktan mutluluk duyduğunu belirterek, sektörün bölgedeki en geniş ürün yelpazesine sahip ilk ve tek mağazasını Kuzey Irak’ta açmaktan gurur duyduklarını söyledi. Irak ve Türkiye ilişkilerinin önemli olduğunu vurgulayan Okyay, Kale Grubu olarak Irak’ta ortak bir iş kültürü yaratmayı çok önemsediklerini söyledi. Okyay, “Küresel ekonominin ekseninin doğuya kaydığını gözlemliyoruz. Biz de Kale Grubu olarak stratejilerimizi bu doğrultuda belirliyor ve öncelikli pazarlardaki etkinliğimizi artırarak, yenilikçi ürünlerimizle pay almak üzere çalışmalarımızı artırıyoruz. Pazar payımızı, Libya, Abazya, Lübnan, Azerbaycan, BAE ve Irak gibi hızla gelişen ülkelerde de artırmayı hedefliyoruz’’ dedi.

Kale Grubu’nun yurt dışındaki başarılarına ve hedeflerine değinen Okyay, “İhracat pazarlarında 300’ü aşkın noktada distribürümüz ve binlerce satış noktamız bulunuyor. İhracatımızın yüzde 50’sini Avrupa Birliği ülkelerine, yüzde 20‘sini Ortadoğu ülkelerine, yüzde 10’unu Kuzey Amerika’ya ve geri kalan yüzde 20’sini diğer ülkelere yapıyoruz. Bu konumumuzla Türkiye’de lider, Avrupa’da 3., dünyada ise 10. durumdayız. Kale Grubu olarak 2011 yılında ihracatımızı yüzde 25 oranında artırarak 225 milyon TL olmasını hedefliyoruz” dedi.

Kale Grubu’nun, 2010 içinde yüzde yüz Kale ürünlerinin sunulduğu ve yenilenen mağazacılık anlayışı ile uyumlu showroomları birçok ülkede faaliyete geçirdiğini söyleyen Okyay, bu sayede markaların bilinirliğini artırmayı ve bu ülkelerde en çok tercih edilen marka haline gelmeyi hedeflediklerini vurguladı. Okyay, “Bakü, Dubai ve Abhazya’da mağazalarımız bulunuyor. Libya’da yatırımı tamamlanan iki mağazamızı Mart ayında açmayı planlıyoruz. Hindistan’da ise corner mağazamız açılıyor. 2012 yılında Cidde ve Riyad’da konsept mağazalarımızı açmayı planlıyoruz. Hedefimiz, Rusya, Türki Cumhuriyetler ve Doğu’da konsept mağazalarımızın sayısını çoğaltmak” dedi.Irak'ta hedef pazar liderliği

Okyay, “Bizim için çok önemli bir pazar olan Irak’ta hedefimiz, pazar liderliğine en kısa zamanda tüm markalarımızla ulaşmak. Bugün Erbil, Kerkük, Süleymaniye, Zaho, Dohuk ve Musul’da aktif çalışmalarımız bulunuyor. Kısa süre içerisinde Irak’ın tüm şehirlerinde dağıtım ağımızı oluşturup mağazalarımızı sırası ile açma hedefimizde hızla ilerliyoruz. Bugün açılışını yaptığımız bu mağazamızı hedeflerimize ulaşma yolundaki ilk adımımız olarak nitelendirebiliriz” dedi.   

Erbil’de açılan yeni mağaza, Kale Grubu’nun Kuzey Irak distribütörü Diwan Company’nin ortakları Ahmet Hacı Ali Yusuf ve Kemal Ekşi  tarafından yönetiliyor. Erbil’den Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın bulunduğu Selahattin kentine giden ve şehrin en kalabalık yeri olan Shoresh Caddesi üzerinde bulunan mağaza, 530 metrekarelik bir alanda hizmet verecek. Kale Grubu ürünlerinin sunumu ile satışının gerçekleştirileceği mağaza, yapı sektöründe, seramik, vitrifiye, armatür, banyo dolabı, banyo küveti, yapı kimyasalları gibi çok geniş bir ürün yelpazesine sahip, Kuzey Irak’taki ilk ve tek mağaza olma özelliğini taşıyor.

Diwan Company

Irak ve Türk ortaklar tarafından kurulan Diwan Company, 8 yıldır Erbil’de mutfak dolabı üretimi, Irak genelinde bu ürünlerin dağıtımını ve Türk şirketlerinin distribütörlüğünü yapıyor. Kale Grubu ürünleri Erbil haricinde Bağdat, Kerkük, Dohuk, Ramadi ve Musul’da da Diwan Company bayileri tarafından satılıyor. Diwan Company, Irak genelinde yeni bayilerin oluşturulması ve mağazaların açılması için çalışmalarını sürdürüyor. Kale Grubu, Diwan Company ile birlikte Basra mağaza açılışını Mart ayında katılacağı fuar sonrasında gerçekleştirmeyi hedefliyor.

ETİKETLER: ekonomi firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-grubu-yapi-sektorunun-en-buyuk-konsept-magazasiyla-erbilde_85748.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • erbil mağazası çok güzel ve mükemmel. ben çanakkaleliyim, erbile gitsek çalışabilirmiyiz? teşekürler YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!