Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Kale Stone Altın Çekül Özendirme Ödülünü Kazandı

Yapı Endüstri Merkezi tarafından, 1991 yılından bu yana yerli yapı malzemelerine verilen "Altın Çekül Özendirme Ödülü" Kale Stone ürününe verildi

yapitr.com
Kale Stone Altın Çekül Özendirme Ödülünü Kazandı

b>Yapı Endüstri Merkezi tarafından, 1991 yılından bu yana yerli yapı malzemelerine verilen
"Altın Çekül Özendirme Ödülü" Kale Stone ürününe verildi.

Yapı Endüstri Merkezi tarafından, 1991 yılından bu yana yerli yapı malzemelerine verilen "Altın Çekül Özendirme Ödülü" Kale Stone ürünün oldu. 30 Mayıs 2003 tarihinde Kaya Ramada Oteli'nde gerçekleşen törende, ödülü YEM Kurucusu Doğan Hasol, Kale Pazarlama Tic. A.Ş.adına Kaleseramik Pazarlama Müdürü Melike Kalafat Orhun'a verdi.

Dünyada üretimi ilk kez Kalebodur tarafından gerçekleştirilen, twin-press teknolojisi ile üretilen Kale Stone; doğal taş imitasyonunda yeni jenerasyon bir seridir. Kale Stone ile normal seramik teknolojilerinde ulaşılamayan derin strüktürlere ulaşılarak; gerçek bir taş, gerçek bir kaya görüntüsü elde ediliyor. Ürünün kaya görüntüsünü güçlendiren baskılar ürüne zenginlik, yüzeyine de derinlik kazandırıyor.

Dekorasyonda doğal görünüme ve kaya yüzeyine önem veren tasarımcılar için ideal bir seçim olan Kale Stone; Ephesus, Nevruz, Pergamon, Miletos, İda, Assos ve Troia seçenekleri ve birbirleriyle uyumlu 30x30, 30x60, 40x40, 40x60, 40x80, 60x60 ve 60x120 cm modüler ebatları ile mimarlara zengin döşeme olanakları sağlıyor.

Twin-press sisteminde karoları ön şekillendirmenin ardından, karolara dizaynın uygulandığı rotatif baskılarla istenilen görüntü verilebiliyor. Baskıları yapılmış olan karolara istenilen derinlikte kaya strüktürünün verilebilmesi için ikinci kez pres uygulanıyor. Preslenen 60x120 cm ebadındaki büyük karoların, istenilen ebatlarda kesilerek modüler olarak döşenmesi sağlanıyor. Kesilerek elde edilen modüler ebatlar, ürünlerin birlikte kullanımında tam bir bütünsellik oluşturuyor.
Dünyanın en büyük seramik ve yapı fuarlarında (Cersaie-İtalya, Bau-Almanya) boy gösteren Kale Stone, Türkiye'de Tüyap- Beylikdüzü'nde gerçekleşen UNICERA Fuarı ve Yapı 2003 Fuarı'nda Kale Grubu standında tüketicilerin beğenisine sunuldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kale-stone-altin-cekul-ozendirme-odulunu-kazandi_4226.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!