Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
 

Kale'den Sektöre Yol Gösterecek Kitap Serisi

8 bini aşkın nitelikli usta yetiştiren İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı, Kale’nin katkılarıyla yayınladığı ve konusunda tek yazılı kaynak olma özelliği taşıyan Seramik Karo Uygulama Teknikleri kitaplarıyla sektördeki önemli bir boşluğu doldurdu.

yapı.com.tr
Kale'den Sektöre Yol Gösterecek Kitap Serisi

KSV, topluma eğitim ve sağlık alanlarına katkı sağlamak amacıyla düzenli bir şekilde gerçekleştirdiği hizmetlerine bir yenisi daha ekledi. Sektöre, vasıflı eleman yetiştirmek adına  kurulan ‘meslek edindirme’ ve ‘geliştirme ve uyum kursları’ kapsamında, tüm sektörün eksikliğini duyduğu yazılı uygulama standartları içinde ‘Seramik Karo Uygulama Teknikleri’ seri kitaplarını yayınladı.

Seramik deyince akla ilk gelen, seramik karoları üzerine endüstriyel alanda liderliği elden bırakmayan Kale Grubu çatısı altında, Dr. İbrahim Bodur Kaleseramik Eğitim, Sağlık ve Sosyal Yardım Vakfı (KSV) topluma değer yaratmak adına gönüllü yatırımlar yapmaya tüm hızıyla devam ediyor.

Sektörün en önemli sorunlarından biri haline gelen yetişmiş eleman yetersizliğine çözüm bulmayı görev edinen KSV, Türkiye’nin dört bir yanında açılan, 1989 yılından beri ‘meslek edindirme’, 2003 yılından bu yana ise ‘geliştirme ve uyum’ kurslarını başarıyla sürdürüyor. Şimdiye kadar 8 bini aşkın nitelikli usta kazandırdığı kurslar kapsamda sektörün yıllardır eksikliğini duyduğu yazılı uygulama standartları için örnek bir kaynak olma özelliği taşıyan ‘Seramik Karo Uygulama Teknikleri’ serisi kitaplarını yayınladı.


İlk basımı 1960’lı yıllarda Almanya’dan getirilen ve Türkçe’ye çevrilen kitaplardan faydalanılarak hazırlanan kitap o dönemin bir ilki olarak dikkat çekti. Şimdi dördüncü baskısı gelişen ‘Seramik Karo Uygulama Teknikleri’ kitapları teknoloji ve talepler doğrultusunda, güncellenen bilgilerle sertörün tek kaynak ve yol gösterici kitabı niteliğinde.

Sektördeki tüm ustalara, inşaat mühendisi, mimar, tekniker ve teknisyenlere yol gösterici bir referans olması amaçlanan kitap serisi KSV Eğitim Yöneticisi Murat Sevinç ve Cengiz Öksüz imzasını taşıyor. Ayrıca halihazırda Endüstri Meslek Liseleri Yapı Yüzey Kaplama Dalı’nda öğrencilerin ders öğretmenlerin ise kılavuz kitaplarından biri.  Toplumda seramik karolarına karşı talebin artması, yükselen beklentiyle beraber daha kaliteli işlerin çıkmasıyla doğru orantılı gelişen uygulama teknolojisi ve uygulama tekniklerine sahip bu kitap serisinde detaylarıyla yer verildi.

‘Seramik Karo Uygulama Teknikleri -01’ seramik, yer ve duvar karolarının uygulama teknikleri ve malzeme bilgilerini içeriyor. Seramik karoların uygulandığı tüm alan, yüzey ve mekanlarda; yüzey hazırlıkları, malzeme hazırlıkları, uygulama teknikleri, kesme ve delme işlemleri ile uygulama sırasındaki basamaklar hem yazılı hem  de görsel olarak tüm ayrıntılarıyla okuyucuya sunuluyor.

Bu kitabın devamı ve tamamlayısıcısı niteliğindeki “Seramik Karo Uygulama Teknikleri- 02” kitabında ise genel ilkeler, yapı ve malzeme bilgisi, teknik matematik ve teknik çizim ele alınıyor. Ayrıca mesleki bilgiler; iş güvenliği ve ilk yardım gibi bilgilere de seramik karo kaplama ustasının her konuda donanımlı olması adına detaylı bir şekilde yer veriliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaleden-sektore-yol-gosterecek-kitap-serisi_133942.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Newlux PC Modüler Paneller

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!