Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Kaleseramik, Pakistan Pazarına Girdi

Kale Grubu, Doğu Yarım Küre olarak tanımlanan AMEA bölgesindeki stratejik hedeflerini gerçekleştirme yolunda önemli bir adım atarak Pakistan'da bayilik açtı.

yapi.com.tr/AA
Kaleseramik, Pakistan Pazarına Girdi

Kale Grubu şirketlerinden Kaleseramik, Pakistan'a bayilikle giren ilk Türk seramik şirketi oldu. Kaleseramik, Lahor'da açılan showroom ile bu yatırımı İslamabad ve Karaçi'ye de yaygınlaştırmayı hedefliyor.  

Kale'den yapılan açıklamaya göre, Pakistanlı El Nafey ortaklığında Lahor'da açılan 7 katlı showroom için Kale Grubu Başkanı Zeynep Bodur Okyay Pakistan'a gitti. Okyay, "Bu girişimle 200 milyon nüfuslu gelişen Pakistan pazarına yayılmanın adımını attık. Bu adım grubumuzun AMEA stratejisi için önemli" dedi. 

Pakistanlıların, Türkiye'nin Kurtuluş Savaşı'na verdiği desteğin millet olarak asla unutulmadığını ve bu yatırıma da bir gönül borcunun ifası olarak baktığını söyleyen Bodur Okyay şöyle konuştu: "Bu ortaklığın gelecek perspektifine çalışırken ben, ufku açık bir ülke gördüm. Bu dost ve kardeş ülkenin 200 milyona yakın nüfusuyla bugün ulaştığı 237 milyar dolarlık milli gelirin çok ötesinde bir potansiyel taşıdığını düşünüyorum. Pakistan bugün küresel ekonomide bence Türkiye, Çin, Hindistan, Endonezya, Brezilya ve Rusya gibi gözde gelişmekte olan ülkelerle birlikte anılmalı. Biliyorum, pek çok siyasi sorununuz, deprem ve sel felaketleri gibi doğal afet probleminiz var. Çok büyük acılar çektiğinizi biliyorum ama bütün bu yaşadıklarınızın, parlak bir geleceğin doğum sancıları olduğunu da biliyorum. Pakistan, yakın geleceğin en önemli küresel aktörlerinden biri olacak ve biz de bu önemli ülkede bugünden yerimizi almak için buradayız. Bugün bir showroom ile aşama kaydeden bu ilişkinin, yarın doğrudan yatırıma dönüşmesini, bu ülkede Kale markalarıyla üretim yapmayı çok arzu ederim." 

Kaleseramik'in bugün 100'ü aşkın ülkeye 100 milyon doların üzerinde ihracat yaptığını belirten Zeynep Bodur Okyay, Pakistan’ı da stratejik öneme sahip ülkeler arasında ön sıralarda değerlendirdiklerini ifade etti. 

Okyay, "Pakistan, İran, Katar, KKTC, Cezayir, Güney Afrika, Mısır, Rusya, Kazakistan ve Fas yatırımlarımızda, bu pazarların seramik konusunda gelişen fırsat pazarları olmaları kadar, işbirliği yaptığımız firmaların Kale için uzun soluklu, finansal olarak güçlü, kendi piyasalarında bilinen firmalar olmaları ve bizim bu pazarlarda var olma ve büyüme hedeflerimize eşlik etmeleri de etken oldu" diye konuştu.

'2020'de 95 milyon dolar hedefliyoruz'

Pakistan'ın da aralarında bulunduğu Doğu Yarım Küre ülkelerinde, 35 milyon dolar seviyesinde olan ihracatın 2020 yılında 95 milyon dolar düzeyine yükseltmeyi hedeflediklerini belirten Okyay, "Her yıl ortalama yüzde 22 büyüme anlamına gelen bu hedefte Pakistan'daki değerli ortaklarımızın katkısının büyük olacağına inancımız tam" dedi.

El Nafey Grubundan Hassan Shah ise Kale Grubunun Pakistan pazarına uygun fiyatlarla kaliteli ürünler sunmak için kararlı olduğunu belirtti. Kalesinterflex ürününün Pakistan'da büyük başarı sağladığını söyleyen Shah, "Kale Grubu, El Nafey'e yaptığı yardım ve destek sayesinde, bizim çok hızlı bir şekilde Pakistan pazarına penetre etmemizi sağlamıştır" ifadelerini kullandı. Kaleseramik ve El Nafey, kısa bir süre sonra İslamabad'da bir showroom daha açmayı, 2018'e kadar Karaçi'ye gitmeyi ve Lahor'da bir mimari merkez açmayı planlıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/kaleseramik-pakistan-pazarina-girdi_142437.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!